;

Hükümetten cenaze provokasyonuna çok sert tepki

AA'nın Editör Masası'na açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü , 'li 'ın annesinin cenaze töreninde yaşanan provokasyona ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu.

Hükümetten cenaze provokasyonuna çok sert tepki

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "HDP'li Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde yaşananlar cenazenin mezarlıktan çıkarılması 20-25 kendini bilmez kişi tarafından yapılmış bir iş değildir. Bunları savunmak için söylemiyorum ama kamuoyunda sanki böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını ifade etmek için özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü ona böyle bir şey yapılması daha da büyük bir çirkinlik, saygısızlık olur. Büyük bir suç olur." dedi.

TASVİP ETMİYORUZ
Bizim inancımıza göre insanların ölümünden sonra defnedileceği yerlerde yapılması gereken işler bellidir, onun dışında yapılacak şeyler inancımızın da tasvip etmediği, doğru görmediği şeylerdir. Toplumumuzu gerecek, insanlarımız arasındaki kardeşlik hukukunu zedeleyecek böylesi saygısız davranışlardan uzak durmak lazım. Bu tür davranışların kimseye bir faydası yok."

BUNLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR
Tuğluk'un annesinin defin işlemi ailenin kararına göre yapılacak. Toplumu birbirine düşürmek isteyen, provokasyon yapmak isteyen çevrelerin arayıp da bulamadıkları şeylerdir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Buradan bir kez daha bu hadiseyi kınıyorum, yapanları da kınıyorum.

"SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR"
Şahıslarla alakalı adli tahkikat başlatılmıştır. Soruşturma yürütülüyor, onlar konusunda işlemler yapılacak.

  • 14 Eylül 2017, Perşembe 12:27

kalan karakter 1000

GS,,LI  ORHAN GS,,LI ORHAN

işte bu rezillerin son rezilliği daha ,cenazede bile şu yapılanlara bakın bunlara benim insan demeye dilim varmıyor,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır1
cevapla 14.09.2017 14:37
M.E.A M.E.A

sayın tuğluk cenazene,anene,acına saygımız var,bir ölüye yapılan davranışıda kabul etmiyoruz,sadece size hatırlatmak istedim,zamanında kendin ön bilana çıkarıp,milleti tahrik etmek için polisi taşa tutuğunu hatırlarmısın,seni ve cenazeni o karmaşadan kurtaran,o taşa tutuğun güvenlik kuvetleridir,acaba birşeyler öğrenmişmisindir

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 14.09.2017 13:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.