;

'dan ''lılar terörden yargılanamaz' kararı

'da mahkeme, aralarında 'nın sözde Avrupa elebaşlarının da olduğu 36 kişi ve kurumun terörle mücadele kanunları çerçevesinde yargılanamayacağına hükmederek skandal bir karara imza attı.

Belçikadan PKKlılar terörden yargılanamaz kararı

İstinaf Mahkemesi, Soruşturma Dairesinin "'nın terör örgütü olmadığı" yönünde geçen yıl aldığı karara yapılan itirazı değerlendirdi.

Kararda, terör örgütünün Avrupa'daki elebaşlarından ve 'ın da aralarında bulunduğu 36 kişinin terörle mücadele kanunu çerçevesinde yargılanamayacağı, PKK'nın uluslararası silahlı mücadele yürüttüğü savunuldu.

Geçen yıl alınan kararın onanmasıyla bu kişilerin 'da terörle mücadele kanunları çerçevesinde yargılanması şimdilik engellenmiş oldu. Federal savcının, karara karşı Yüksek Mahkemeye itiraz etme hakkı bulunuyor.

Savcılık, 2010'da başlayan soruşturmanın ardından Ekim 2015'te iddianamesini sunmuştu. İddianame, PKK üyeleri, Belçika ve diğer Batı Avrupa ülkelerinden genç ve çocuk yaştakileri ailelerinden koparttıktan sonra Belçika'nın yanı sıra Yunanistan ve Irak'taki kamplarda eğitim vermekle suçlanıyordu. Sanıklara yönelik suçlamalar arasında sahte evrak düzenlemek ve haraç toplamak da bulunuyordu.

Brüksel Soruşturma Dairesi, geçen sene kasım ayında bu suçlamalar kapsamında yapılanların "terör eylemi" olmadığına hükmederek davanın ceza mahkemesine sevkine yönelik talebi reddetmişti. Kararın gerekçesinde, "silahlı mücadele, terör suçlaması kapsamında değerlendirilemez" denilmişti. Türkiye'nin de tepki gösterdiği karara federal savcı itiraz etmişti.

  • 14 Eylül 2017, Perşembe 17:23

kalan karakter 1000

ERAY ERAY

Biz de teröristleri ülkemizde ve çeşitli ülkelerde eğitip Batı'ya karşı kullanalım. Kısasa kısas.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 15.09.2017 16:23
Selim Selim

AB terör ile ortaktır. Teröriste de yardım ve yataklık etmektedir. PKK terörü neden bitmiyor? Cevabını vermek de anlamsızdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.09.2017 17:47
OFLU BABA OFLU BABA

TURKIYENIN HALA HANGI KAPIDAN GIRMEYE CALISTIGINI ANLAYABILDINIZMI BU ASSAGILIK ZIHNIYET SAHIBI INSALARIN KAPISINDAMI BEKLIYORUZ ICERIYE GIREBILMEK ICIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 14.09.2017 17:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.