;

'nin Ankara Büyükelçiliği'nde sır toplantı

Kuzey ’ta yapılması planlanan bağımsızlık referandumuna ilişkin tartışmalar sürerken bazı Kürt partileri ’nin Ankara Büyükelçiliği'ni ziyaret etti.

ABDnin Ankara Büyükelçiliğinde sır toplantı

Türkiye'den çok Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) için mesai harcayan Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Başkanı Mustafa Özçelik, Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Sekreteri Mesut Tek, Kürdistan Demokrat Partisi (PDK-Bakur) Genel Başkanı Sertaç Bucak ve Azadi Hareketi'nden Sıtkı Zilan, "bağımsızlık referandumuna destek" kampanyalarının yanı sıra, yabancı misyon nezdinde de girişimler başlattılar.

BARZANİ'YE DESTEK
Dört partinin temsilcilerinin ilk adresi 'nin Ankara Büyükelçiliği oldu. PAK Başkanı Özçelik, PSK Genel Sekreteri Tek, PDK-Bakur Genel Başkanı Bucak ve Azadi Hareketi temsilcisi Zilan'dan oluşan heyet, ABD Büyükelçiliği'ne yaptıkları ziyarette, "bağımsızlık referandumuna destek" talebinde bulundular.

İKİNCİ DURAKLARI AB ANKARA TEMSİLCİLİĞİ
IKBY'de "bağımsızlık referandumu" için geri sayım sürerken, 'ye yakınlığı ile bilinen dört partinin oluşturduğu "Referandumu Destekleme İnsiyatifi" de çalışmalarını hızlandırdı. Dört siyasi partinin temsilcilerinin ikinci
adresi Avrupa Birliği (AB) Ankara Temsilciliği oldu. Burada yapılan görüşmede de, referandum için AB'den destek istendi. Parti temsilcileri son olarak HDP'yi ziyaret ettiler ve "destek" talebini paylaştılar.

TARAFLAR GÖRÜŞME SONRASI KONUŞMADI
PAK, PSK, PDK-Bakur yetkilileri, ziyaretlere ilişkin açıklama yapılmaması konusunda ABD Büyükelçiliği ve AB Temsilciliği ile ortak karar alındığını belirterek, görüşmelerin içeriği hakkında bilgi vermediler. HDP'den yapılan açıklamada ise "IKBY'nin referandum kararının desteklendiği" belirtildi.

IRAK'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ TEHLİKEDE
Irak Meclisi tarafından meşru kabul edilmeyen referandumun ertelenmesi için ABD ve pek çok ülke çağrı yaptı. Ankara da başından beri söz konusu referandumun yeni sorunlara ve çatışmalara neden olacağını belirterek Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması gerektiğini ifade ediyor.

Etiketler: , ,
  • 14 Eylül 2017, Perşembe 09:09

kalan karakter 1000

ARAFTAN ARAFTAN

Artık çocuk bile ABD nin ne olduğunu biliyor. ABD düşmanlığı had safhada. En zayıf halimizde silahlandırılan bu hainlerin üstesinden Mustafa Kemal paşa ve beraberindekiler gelmişti. Şimdi dimdik bir Türkiye var. Sonları kendi kanlarında yüzmek olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.09.2017 13:17
öz.t. öz.t.

abd zayifladikca isi gucu ari kovani ariyor comak sokacak turk istihbaratinin bunlarin kontaklarini ajanlarini saf disi etmek natoyu sutlayip bölge ulkeleriyle savunma ittifaki yapmalidir nato bize darbeler serisi tattirdi su ahmakligi birakalim 80 milyon cesur milletiz ittenmi korkacagiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.09.2017 12:05
ado ado

peki ankara bu toplantılara nasıl izin verdi bu adamlar nereden geldiler bu toplantıları yaptılar ya bu gevşekliyi bırakın bu gevşeklik orta doğuya kas getirdi zulüm getirdi neden dik olmadığımızdan şimdi adamlar bizi dört koldan kuşatmış durumdalar biz bunları aklı selim k,işiler tarafından aşacağız

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.09.2017 11:41
vtnds vtnds

vatanimizda bize hainlik eden kefereye tutuklama karari cikaralim,.!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.09.2017 10:50
Engin Engin

Üstteki haberde yabancı misyon şefleri nezdinde destek falan yazıyor inanmıyorum bunlar buraya abi biz bu işten nasıl kıvırırız yoksa reis anamızı belleyecek demeye geldiler demedi demeyin bugün yarın kokusu çıkar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.09.2017 10:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.