Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.09.2017 15:44
  • Son Güncelleme: 08.10.2017 10:15

Kimse ye onun gibi şakşakçılık yapmadı

şakşakçısı Emin Çölaşan, darbesinde de gençlerin işkencelere maruz kaldığı Mamak Cezaevi hakkında güzellemeler yapıyordu.

Kimse darbeye onun gibi şakşakçılık yapmadı

Askeri si'nin üzerinden 37 yıl geçti, Kenan Evren öldü ve bugün 12 Eylül'ü savunan neredeyse kalmadı.

EMİN ÇÖLAŞAN İŞKENCE MERKEZİNİ ÖVMÜŞTÜ
Bugünlerde de köşe yazarlığına ve medya yöneticiliğine devam eden birçok gazeteci o günlerde darbeyi alkışlayan yazılar ve yorumlar kaleme almışlardı, Emin Çölaşan da bunlardan biriydi.

Kara propaganda yazılarından en dikkat çekenlerden biri o dönemde Milliyet gazetesinde çalışan Emin Çölaşan'a ait.

12 EYLÜL'DEN 3 AY SONRA MAMAK'A GÜZELLEMELER YAPMIŞTI

12 Eylül dönemindeki işkencelerin merkezi olan Askeri Mamak Cezaevi'ne darbeden 3 ay sonra askerler tarafından götürülen Çölaşan, günlerce süren bir yazı dizisi hazırlamış. Milliyet gazetesinde günlerce yayınlanan yazı dizisinde Mamak'taki işkencelerin gizlendiği gibi mahkumların nasıl mutlu olduğu, Yaptıklarından pişman olduğu ve devletin gücünü nasıl kabul ettikleri anlatılmış. Bakın Emin Çölaşan'ın Milliyet gazetesindeki yazı dizinde çizdiği Mamak Cezaevi resminden bazı bölümler:

"MAMAK, DEVLETİN DEVLET OLDUĞUNU KANITLAYAN BİR YER"

"Dikkat , Hazır ol! Sigara İçebilirsiniz! Sağolun komutanım. Yürüyüş kararı sayılacak bir iki üç her şey vatan için her şey vatan için. Mamak Cezaevi devletin devlet olduğunu kanıtlayan ilk kuruluşlardan. Ve bunların başta gelenlerinden biri. Gazetecilik görevimizdeki en ilginç günlerini burada yaşadık. Burada gördük ki Mamak Cezaevi yepyeni bir disiplin anlayışıyla bizlerin aklının alamayacağı ya da düşünemeyeceği yeni uygulamalarla özellikle 12 Eylül'den sonra durum tümüyle değişmiş, disiplinsizlikten disipline geçmiş; Laubaliliğe kaytarmaya yer yok; bunların yerini emirler komutlar ve büyük bir disiplin içerisinde günlerini geçiren mahkumlar almış."

FETÖ'YE DE DESTEK OLDU
Her dönem darbe rejimine destek olan ve şakşakçılığını yapan Çölaşan, FETÖ'ye de destek oldu.

kalan karakter 1000

ozan ozan

yalakalığının sınırı yok. yalamaya devam et.elbet sende sonunda pişman olacaksın ama iş işten geçmiş olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.09.2017 16:44
öz.t. öz.t.

yunan bunlardan iyi hic olmassa karsim herif gibi cikip dusmaninim diyor bu soytarinin hic iyiye iyi dedigini okumadim zavalli beceriksiz vizyonsuz demorasi dusmani zimbirtinin teki suc bu msayi kullananlarda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.09.2017 16:16
MAHMUT KÜÇÜK MAHMUT KÜÇÜK

ŞEREF YOKSUNU ADAM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 12.09.2017 15:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.