;

'de yeni koltuk savaşı

Meclis'in açılmasına sayılı günler kala 'de yeni dönemde TBMM Başkanvekilliği ve Grup Başkanvekilliği için kulisler yapılırken, koltuk savaşı ise giderek kızışıyor.

CHPde yeni koltuk savaşı

TBMM'nin 1 Ekim'deki açılış haftasında; Meclis İçtüzüğü'ne göre 2 yılda bir yapılması gereken Meclis Başkanlığı ve Başkanlık Divanı üyelikleri seçimi gerçekleştirilecek. Bu seçimlerle birlikte Grup Başkanvekilleri için de seçim yapılacak.

CHP'de Grup Başkanvekilliği için 12 isim

TBMM BAŞKANVEKİLLİĞİ İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY HAMZAÇEBİ
CHP'de TBMM Başkanvekilliği görevini yürüten İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin yeniden bu koltuğa aday olması durumunda karşısına rakip çıkması beklenmiyor.

CHP'de Grup Başkanvekilliği için 12 isim

AĞABEY FORMÜLÜ
Ancak bazı milletvekillerinin "ağabey" pozisyonuyla Hamzaçebi'nin geçmişte olduğu gibi yeniden grup başkanvekilliği görevine kaydırılmasını talep ettikleri belirtiliyor.

DİĞER ADAYLAR
Habertürk'ten Düzgün Karadaş'ın haberine göre Hamzaçebi'nin grup başkanvekilliğine kaydırılması durumunda Meclis Başkanvekilliği için İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan, Şafak Pavey ve Bihlun Tamaylıgil'in isimleri öne çıkıyor. İlhan Kesici'nin de ismi Meclis Başkanvekilliği için dillendiriliyor.

GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ İÇİN EN AZ 12 ADAY VAR
Levent Gök'ün yeniden aday olmayacağı CHP Grup Başkanvekilliği için Özgür Özel ve Engin Altay'ın tekrar aday olmaları beklenirken; Haluk Pekşen, Muharrem Erkek, Cemal Okan Yüksel, Aytuğ Atıcı, Namık Havutça, Mahmut Tanal, Candan Yüceer, Gaye Usluer, Hüsnü Bozkurt, Haydar Akar'ın da adaylık için nabız yokladıkları ifade ediliyor.

CHP'de Grup Başkanvekilliği için 12 isim

KILIÇDAROĞLU'NA MÜDAHALE EDİN ÇAĞRISI
CHP Grup Başkanvekilliği için aday furyasının yaşanması üzerine birçok milletvekilinin Kılıçdaroğlu'na giderek, "Aday sayısı çok fazla. Grup başkanvekilliği seçimlerine müdahale edin" teklifinde bulundukları öğrenildi. Kılıçdaroğlu halen seçimlerde "tarafsız" kalma kararını sürdürüyor.

TBMM İDARE AMİRLİĞİ İÇİN İSMİ GEÇENLER
TBMM İdare Amirliği için Tufan Köse'nin yeniden aday olması beklenirken; Yakup Akkaya, Kadim Durmaz, Özkan Yalım, İbrahim Özdiş ve Kazım Arslan'ın da bu koltuk için nabız yokladıkları bildirildi.

Emre Köprülü'nün yeniden aday olmayacağı kâtip üyelikler için Fatma Kaplan Hürriyet, Özcan Purçu ve Ali Haydar Hakverdi'nin yeniden aday olmaları beklenirken; Erkan Aydın, Barış Karadeniz, Vecdi Gündoğdu, Burcu Köksal, Mehmet Göker, Bülent Öz'ün de yarışa hazırlandığı dile getiriliyor.

  • 12 Eylül 2017, Salı 08:06

kalan karakter 1000

volkan volkan

Ya Beyler! Bi dakka... Kimse veremez o kararı...! Delegeymiş, PM üyesiymiş, CHP lideriymiş, Geçin onları ... !!! Persilvanyadakine bi haber salın. Chp lideri seçtiği gibi !.. Başkanvekilliğini de "O" seçsin. Bu partide yine kriz çıkmasııınnnn!!! ( Puahahahaha )

Aynı Görüşte misiniz?
evet101
hayır0
cevapla 12.09.2017 14:18
KARTAL KARTAL

YUUUUHH REZALETE BAKIN BİR KOLTUK İÇİN BİRBİRLERİNİ YİYORLAR HALBUKİSİ TÜM MAGAZALAR 12 AY TAKSİTLEN VERİYORLAR AMMA YA CEPLERİNDE PARA YOKSA..............

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.09.2017 13:04
ihsan ihsan

chp lideri kürtmü kürt alevimi alevi abd ajanı fetö cümü fetö cü ülke zaraunamı çalışıyor evet bu ne biçim parti başkanı yuh yani

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.09.2017 09:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.