;

Cevap ver elçisi

Sabah gazetesi yazarı , bugün köşesinde 'nin Türkiye'ye şantaj operasyonuna dönen davasını yazdı.

Cevap ver ABD elçisi

Sabah gazetesi yazarlarından , bugün yazdığı yazıda 'nin FETÖ etkisiyle hazırladığı iddianameyi ve bu iddianame sonrası Zafer Çağlayan'a açtığı davayı ele aldı. Türkiye'ye şantaj operasyonuna dönen bu davanın, hangi kanıtlarla ve bu kanıtların nasıl elde edildiğine ilişkin konuları irdeleyen Kaplan; twitter hesabından ABD Büyükelçiliği'ne bu soruları yönelterek 'Cevao bekliyoruz' dedi.

ABD HANGİ HAKLA BUNU DAVA KONUSU YAPABİLDİ?
ABD, egemen başka bir devletin bakanını nasıl, hangi hakla dinledi ve hangi anayasal meşruiyete dayanarak bunu dava konusu yapabildi?

Son not: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi bu iddianame sadece Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmış bir saldırı değil, aynı zamanda şantajdır. Çünkü iddianamenin birçok yerinde Zarrab'dan Çağlayan'a dek sanık isimleri sıralandıktan sonra cümle "ve diğer hükümet yetkilileri" diye devam ediyor. Yani ABD, "Hizaya girmezseniz, sıra size de gelir" diyor. Gelsin bakalım.


Etiketler: ,
  • 12 Eylül 2017, Salı 14:56

kalan karakter 1000

öz.t. öz.t.

elciyi birakin defoluyor adana konsolosuna bakin guney doguyu o o karistiriyor darbe olmadi guneyde pislik pesindeler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet105
hayır5
cevapla 12.09.2017 16:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.