;

Arkasında Trump'ın kovduğu FETÖ'nün kadrolu savcısı var!

ABD’de Rıza Zarrab davasında Zafer Çağlayan hakkında verilen tutuklama kararının arkasından FETÖ'nün kadrolu savcısı Bharara çıktı. FETÖ'cü Bharara, "eski ofisim önemli işler yapıyor" dedi.

Arkasında Trumpın kovduğu FETÖnün kadrolu savcısı var!

FETÖ'nün 17/25 Aralık'ta hükümete yönelik kumpaslarla yargı darbesi yapmaya çalıştığı sahte delilleri ABD yargısı kopyala yapıştır yöntemiyle Zarrab dosyasına ekledi. Ekonomi Eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkında dava açan ve hakkında tutuklama kararı çıkaran ek iddianamenin mahkemeye sunulması yargı skandalı olarak tarihe geçti. FETÖ'cülerin yurt dışına kaçarken yanlarında götürdükleri 17/25 Aralık sahte belgelerini delil sayan New York Güney Bölge Başsavcılığı'na geçici olarak atanan savcı Joon H.Kim, iddianameyi apar topar hazırlayarak mahkemeye yolladı.

SİYASETÇİ GİBİ HAREKET ETTİ
Zarrab soruşturmasını ilk başlatan Bharara, bir siyasetçi gibi yaptığı açıklamalarla daha ilk günlerden itibaren hedefin aslında bu dosya üzerinden Türkiye olduğunu gözler önüne sermişti. ABD'de alışık olunmayan bir tavır sergileyen Bharar'nın bu tavrının nedeni kısa süre sonra ortaya çıkmıştı. Bharara'nın FETÖ bağlantısını AKŞAM ortaya çıkartmıştı. Trump'ın görevden aldığı Bharara açıklamalarında ABD yargısı ya da kendisinin neden görevden alındığından çok Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren iftiralara yer verdi.

DIŞARIDAN YÖNETİYOR
New York Güney Bölge Başsavcılığı kadrosunda çok büyük etkiye sahip olan Bharara çeşitli açıklamalarla davayı yönlendirmeye başladı. Bharara'nın yerine geçici olarak atanan savcı Joon H. Kim'in, Zarrab davasına ek iddianame hazırlayarak Eski bakan Çağlayan'ı dosyaya dahil etti. Kim'in Bharara'nın FETÖ yönlendirmesiyle hazırladığı iddianameyi araştırmadan sadece 'uygulayıcı' olduğu ortaya çıktı.

KILIÇDAROĞLU, FETÖ'NÜN KUMPASLARINI SAVUNDU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da parti katılım töreninde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde, ABD'de düzenlenen yeni bir iddianame ile Rıza Zarrab dosyasına eklenen eski bakan Zafer Çağlayan vardı. "Türkiye Cumhuriyeti'nde bakanlık yapmış birisinin Amerika'da yolsuzluk davasında yargılanmasını ben içime sindiremiyorum" diyen Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: "Bizim mahkemelerimiz yok mu, bizde adalet yok mu, bizde hak-hukuk yok mu?" Kılıçdaroğlu, FETÖ kumpaslarıyla oluşturulan dosyalarla yargılama çağrısı yaparak, örgütün ağzıyla konuşmayı sürdürdü.

TEK İŞİ ERDOĞAN'I KARALAMAK
Bharara 17-25 Aralık'ta Erdoğan'a karşı kurulan kumpasa göndermede bulundu. Bharara böylece görevde olsaydı FETÖ'cülerin de yaptığı gibi Erdoğan ve ailesi üzerine davayı uzatacağının da mesajını verdi. Bhara bir cok paylaşımında da Erdoğan'ı hedef alan paylaşımlar yaptı.

TÜRKİYE NEFRETİ GÖZLERİNİ BÜRÜDÜ
Eski Savcı Bharara bununla da kalmadı ve ABD'nin, Suriye'deki gizli üslerinin, Türkiye tarafından medyaya sızdırıldığına yönelik manipülatif bir haberi kullandı. İki ülke arasındaki müttefiklik ilişkilerini bile kaldıramayan Bharara bu kez paylaşımının üzerine 24 Temmuz 2017 tarihinde "Türkiye'nin Erdoğan'ı çok büyük bir müttefik" dedi.

  • 11 Eylül 2017, Pazartesi 08:59

kalan karakter 1000

ZAVALLILAR, ZAVALLILAR,

PİSLİK HAİNLER TOP YEKÜN CEHENNEME GİRDİĞİNİZDE ,SIRF ÖZEL OLARAK SİZİNLE ALAY ETMEK İÇİN SİZLERİ ZİYARET EDECEĞİM ,VE O ZAMAN KAHKAHALARLA GÜLECEĞİM ,OHHH

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.09.2017 14:52
Yusuf Yusuf

Ülkemiz aynen Abdulhamid dönemi gibi İnşaallah başaramayacaklar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.09.2017 14:11
BGK BGK

Medya ayağını TC de AYDIN DOĞANIN ABD de CNN nin oluşturduğu CİA destekli kapsamlı bir operasyondu amacına ulaşamadı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.09.2017 09:49
BGK BGK

HÜRRİYET GAZETESİ işi CUMHURBAŞKANINA bağlamaya çalışsada başarılı olamadı FETÖ cüler asla amaçlarına ulaşamaz kimse müsade etmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.09.2017 09:48
BGK BGK

HÜRRİYET GAZETESİ AYDIN DOĞAN sürekli tutuklanmaları için gündem yaratmaya çalıştı ben şahsen AYDIN DOĞANIN FETÖNÜN MEDYA ayağı olabilir diye düşünüyorum işin sonunu Cumhurbaşkanına bağlamaya çalıştılar başaramadılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.09.2017 09:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.