;

KK- ittifakı tamam!

Terörist elebaşı Cemil Bayık'ın daveti 'de karşılık buldu! Sözde Adalet Yürüyüşünde kol kola giden iki parti seçimlere Doğu ve Güneydoğu bölgesinde birlikte girmeye karar verdi. Bölgedeki adayları KK'lılar belirleyecek, CHP ise seçimlere o adaylarla girecek.

HDPKK-CHP ittifakı tamam!

Bu günlerde / kulislerinde oldukça ilginç konular konuşuluyor. Bu konuların başında yerel seçimler için PKK/HDP'nin, ile masaya oturmaya hazırlandığı bilgisi geliyor. Hatta bu işbirliği için CHP'de bazı isimlerle temas dahi kurulmuş durumda.

HENDEĞE GÖMÜLEN PKK/HDP ÇIKIŞ ARIYOR
Kendi kazdıkları hendeklere gömülen PKK/HDP'liler CHP'ye sarılarak bir çıkış yolu bulmayı hedefliyor. "Adalet Yürüyüşü"nde Ankara-İstanbul arasında kol kola yürüyen CHP ve HDPKK'lılar bu dostluğu seçim ittifakı ile taçlandırmanın peşinde. Aydınlık yazarlarından İsmet Özçelik'in iddiasına göre, PKK/HDP, 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Doğu ve Güneydoğu'da aday göstermeyecek ve CHP'nin bölgedeki adaylarını destekleyecek.

1991 MODELİ
Peki CHP bölgeden kimleri aday gösterecek? İşte kritik nokta burada. Bölgedeki adayları HDPKK belirleyecek ve CHP üzerinden seçime sokacak.

Bu model çok tanıdık! 1991 milletvekili seçimlerinde uygulanmıştı. HEP, SHP ile birlikte seçime girmişti. Güneydoğu bölgesinde kimlerin nereden aday olacağını bizzat Abdullah Öcalan belirlemiş, isimler SHP'ye dikte ettirilmişti. SHP de önüne konulan isimleri aynen Yüksek Seçim Kurulu'na bildirmişti.

ABD'DE DESTEKÇİ!
Projeyi destekleyen ABD'nin Adana Başkonsolosluğu bölgede "sıcak" faaliyet yürütüyor. Hatta fikrin bölgedeki bu çalışmalar esnasında ortaya çıktığı ve ABD-HDP arasındaki karşılıklı fikir alışverişleriyle de uygulamaya koyulduğu belirtildi.

BAYIK DA CHP'Yİ İŞARET ETMİŞTİ
PKK'nın liderlerinden,KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık da CHP ile ittifakı gündeme getirmişti. Bayık, CHP'nin "Adalet Yürüyüşü"nü ve ardından HDP'nin başlattığı "Adalet Nöbeti"ni değerlendirirken CHP ile HDP'nin asgari programda ittifak yapmasını istemişti.

Bayık'ın açıklamasında en dikkat çekici bölüm, bu ittifakın HDP önderliğinde değil CHP önderliğinde olmasıydı. Bayık, "Kürt demokrasi güçlerinin illa da kendi programlarının olmasını dayatmak bizim yaklaşımımız değildir. Biz ille de HDP, şu ya da bu parti sunsun demiyoruz. Türkiye'deki herhangi bir demokratik siyasi güç bir demokrasi programı ortaya koysun, HDP de Kürt demokratik güçleri de tüm Kürt kurumları da böyle bir demokrasi programı etrafında diğer demokrasi güçleriyle birleşsin! Bizim yaklaşımımız bu çerçevededir" demişti.

Etiketler: , ,
  • 09 Eylül 2017, Cumartesi 10:27

kalan karakter 1000

Nuri Nuri

Atatürkçüyüm diye geçinen (eski) CHPliler hala bu (yeni) CHPye hangi mideyle oy veriyor hayret...

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır2
cevapla 09.09.2017 12:38
Ahmet Ahmet

Bu KK dan her şey beklenir vekili Devleti kötüler KK şahsi görüşü der KK CHP başında kalmak ve iktidar olmak için bu memeleketi satar kardeşim satar

Aynı Görüşte misiniz?
evet141
hayır59
cevapla 09.09.2017 12:12
chp batacak chp batacak

chp nin son cirpinislari artik kimse chp ye oy vermez bu encok hdp ye yarar chp nin oylari onlari meclise tasir olay ve amac bu meclise girmek demek her askeri operasyonlarin haberi pkk ya ucmasi demek

Aynı Görüşte misiniz?
evet160
hayır56
cevapla 09.09.2017 12:05
deniz deniz

CHP. imralı-kandil arasında turlar düzenlemişti.Nevroz alanlarında Apo"nun mektubunu okutmuştu,Haburda teröristlere çadır mahkemeleri kurdurmuştu.Ben o zaman şüphelenmiştim bu kılıçdaroğlundan.Siz biraz geç uyandınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet272
hayır1
cevapla 09.09.2017 11:48
tımarcı yusuf tımarcı yusuf

al birini vur ötekine. ama şunu iyi bilin. bizim gibi ülkesini seven insanlar, daima sizden fazla olacak. sizin bu hayinlikleriniz bizi birbirimize dahada bağlıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır5
cevapla 09.09.2017 11:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.