;

Hükümetten ABD'ye Zafer Çağlayan tepkisi

Adalet Bakanı Gül, ABD'deki davaya Zafer Çağlayan'ın dahil edildiği iddialarına ilişkin,"Bu iddialar aslında Türkiye'de Türk Devleti'ni ele geçirmeye çalışan FETÖ terör örgütü mensuplarınca kullanılmış, atılmış bir sakızdır. Bu sakızı alıp çiğnemeye çalışmak gerçekten hukuk devleti bakımından, hukuk açısından çok büyük bir skandaldır." dedi.

Hükümetten ABDye sert tepki
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen "Adli Yıl Açılış Programı"na katılmak üzere geldiği Haliç Kongre Merkezi'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"ÇOK BÜYÜK BİR SKANDAL"
Eski Bakan Zafer Çağlayan'a ABD'de dava açılmasına ilişkin soru üzerine Bakan Gül, "Türkiye'de eski bakanlık yapmış arkadaşımız ve ilgililerle ilgili, vatandaşlarımızla ilgili yapılan bu iddianamelerin hukuki bir tarafı bulunmamaktadır. Bu iddialar aslında Türkiye'de, Türk devletini ele geçirmeye çalışan FETÖ terör örgütü mensuplarınca kullanılmış atılmış bir sakızdır. Bu sakızı alıp çiğnemek hukuk açısından çok büyük bir skandaldır. Ben bunun Amerika Birleşik Devletinin hukuk sisteminin itibarına gölge düşüreceğine inanıyorum." dedi.
  • 08 Eylül 2017, Cuma 19:33

kalan karakter 1000

TC TC

Dost görünümlü aiçak, şerefsiz,terörist, kan emici,emperyalist, ikiyüzlü bir Büke'lerin türü bir ülke diktatörü olmaya çalışan kendini dünya horozu zanneden sarı çiyan trump. Hala ülkenin başına gelen felaketlerden bir ders çıkarmamışsın. O masum yere katlettiğiniz insanların ahı tutuyor, daha da beter olacaksınız. Beter olun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.09.2017 07:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.