;

Bangladeş basını ziyareti böyle duyurdu

'ın Arakan'da yaşanan vahşeti dindirmek, bölge halkına yardım ve moral vermek amacıyla Bangladeş'e düzenlediği gezi; Bangladeş basınında da geniş yer buldu.

Bangladeş basını ziyareti böyle duyurdu

Bangladeş'in en büyük İngilizce gazetesi Daily Star, "Türkiye'nin First Lady , Türk Hükümeti'nin, Myanmar'ın Rakhayn eyaletindeki etnik temizliğin karşısında Bangladeş'e kaçan Arakanlıların yanında olacağını teyit etti" gibi ifadelerinin kullandığı haberinde Emine Erdoğan'ın bu açıklamalarını bir mülteci kampını ziyareti sırasında yaptığını belirtti.

Emine Erdoğan'ın bir soru üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın soruna en kısa süre içinde çözüm bulunması amacıyla BM Genel Kurulu'na taşıyacağını söylediğini de aktaran gazete, ziyaret sırasında Emine Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşlik ettiğini de yazdı.

Daily Star, haberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Ağustos'ta Bangladeşli mevkidaşı Abdul Hamid'i telefonla aradığını ve Arakan sorunundaki mevcut durumunu görüştüğünü de vurguladığı haberinde "Türk Cumhurbaşkanı Arakan sorununa ilişkin olarak Bangladeş tarafından alınan önlemlere destek verdi" dedi. Haber şöyle devam etti:

"Erdoğan, Rakhayn eyaletinde devam eden şiddet konusundaki kaygıyı dile getirdi ve Bangladeş Cumhurbaşkanına Dakka'ya tam destek ve işbirliği konusunda güvence verdi."

Etiketler:
  • 08 Eylül 2017, Cuma 11:39

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

Allah razı olsun devlet büyüklerimizden.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 08.09.2017 14:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.