;

Ahmet Hakan'ın ensest açıklaması büyük tepki topladı!

Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısında kaleme aldığı "Ensest olan cinsel ilişkiyi yasaklayan bir hüküm yok" ifadesi sosyal medyadan büyük tepki topladı.

Ahmet Hakanın ensest açıklaması büyük tepki topladı!
Murat Başoğlu ile ilgili skandal, beraberinde tartışmaları da tetikledi. Sosyal medyada birileri ensest oranları paylaşılarak suçu hafifletmeye, normalleştirmeye çalışırken hukukçular konuya medeni hukuk açısından açıklama getirmeye çalıştı.

Bu tartışmalara Ahmet Hakan Hürriyet'teki köşesinde önce ensestin tanımını yaparak ardından bunu yasaklayan bir kanunun olmadığını belirterek katıldı.

Hakan yazısında, "Türk Ceza Kanunu'na göre aralarında evlenme yasağı bulunan ve reşit olan akrabalar arasında rıza ile gerçekleşen cinsel ilişkiyi yasaklayan bir hüküm yok. İşte tam da bu nedenle...Murat Başoğlu ve yeğeniyle ilgili olarak ensestten değil, kamuya açık yerde hayâsızca davranıştan soruşturma başlatıldı." diye yazdı.

SOSYAL MEDYA İŞE KARIŞINCA
Ahmet Hakan'ın köşesinde yer verdiği bilgiler daha önce hukukçu bilim adamları tarafından da dile getirilmişti. Ancak sosyal medyada konuyu yaşam kültürü üzerinden tartışma meraklıları konuyu muhafazakarlığa getirmekte gecikmedi.

İşte o tepkilerden bazıları…

  • 08 Eylül 2017, Cuma 12:54

kalan karakter 1000

sıyrık  kafalar sıyrık kafalar

sen şimdi ensest ilişkiyi onaylıyormusun ,,valla sizin gibilerden her şey beklenir ,şaşmamak lazım,

Aynı Görüşte misiniz?
evet76
hayır0
cevapla 08.09.2017 17:53
sofu şahan sofu şahan

ahmet hakan yaşayarak ispatlasın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet64
hayır0
cevapla 08.09.2017 13:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.