;

Türkiye'de li tespit edilmedi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı , "Şu ana kadar Türkiye'de li tesbiti olamamıştır" dedi.

Türkiyede fipronilli yumurta tespit edilmedi

AB üyesi 28 ülkeden 24'ünün de içinde bulunduğu toplam 40 ülkede adlı haşere ilacının lara bulaşmasıyla zehirli hale gelen yumurtaların tespit edildiği bildirilmişti.

AVRUPA'NIN YALANI ÇÜRÜDÜ
Zehirli yumurta salgınından henüz etkilenmemiş dört AB ülkesinin Litvanya, Portekiz, Kıbrıs ve Hırvatistan olduğu belirtilirken, Amerika, Rusya Güney Afrika ve Türkiye de zehirli yumurtaların bulunduğu ülkeler arasında yer aldığı iddia edilmişti.

'TÜRKİYE'DE YOK'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı , Türkiye'de zehirli yumurta tartışmalarına yönelik açıklama yaptı. Fakıbaba, "Şu ana kadar Türkiye'de fipronilli yumurta tesbiti olamamıştır" dedi.

BAKANLIK DA AÇIKLAMIŞTI
Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise konuyla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadığını iletti. Öte yandan Bakanlık geçen ay, Türkiye'nin Avrupa'nın bazı ülkelerinde üretilen yumurtalarda "fipronil" maddesinin bulunmasıyla başlayan krizi yakından takip ettiğini belirtti. Söz konusu krizin ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da Türkiye'deki yumurtalarda söz konusu maddenin olup olmadığının tespit edilmesi için laboratuvarlarda analiz çalışması yaptırıldığı söylendi ve Türkiye'de üretilen yumurtalarda yapılan analiz sonuçlarında fipronil tespit edilmediği eklendi.

'AÇIKLAMANIN KASITLI OLARAK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ'
Türkiye ile ilgili şu an bir bulguya rastlanmadı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise AB komisyon sözcüsünün Türkiye üzerine olan söylemlerine tepki gösterdi. Türkiye'de herhangi bir fipronil içerekli yumurtaya rastlanmadığını ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını bizlere ileten Bakanlık, konunun zaten en baştan beri Türkiye ile ilgili olmadığını vurguladı. Tarım Bakanlığı bu açıklamanın Türkiye için kasıtlı olarak yapıldığını da ekledi.

  • 07 Eylül 2017, Perşembe 12:14

kalan karakter 1000

ehza ehza

almanlar bozuk yumurtlamislar bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 07.09.2017 14:25
KARTAL KARTAL

GARANTİ KENDİ ÇIKARDIKLARI YUMURTALAR BOZUKDUR GARANTİ.....................

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 07.09.2017 13:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.