;

Türkiye'den bir füze hamlesi daha

Rusya ile S-400 konusunda önemli bir anlaşma adım adım yaklaşan Türkiye, füzeler konusunda stratejik projelerin yönetimi ve doğru kararların alınması için bir kurul oluşturdu

Türkiyeden bir füze hamlesi daha

Hava savunma sistemi için Rusya ile S-400 konusunda önemli bir anlaşma yapan Türkiye, füzeler konusunda stratejik projelerin yönetimi ve doğru kararların alınması için bir kurul oluşturdu.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Bayram öncesi Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından oluşturulan kurulda Millî Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, ASELSAN, askerî yetkililer, emekli askerler, sektörün uzmanları ve kıdemli mühendisler yer alacak. Kurul, bütün çalışmalarını ortak bir sinerji ile geliştirilecek yerel füzelere odaklayacak.

BÜROKRASİ AZALACAK
Bora ve Khan füzelerini geliştiren Türkiye, daha uzun menzillerde füze kalkanı oluşturmaya çalışacak. Kandili vurabilecek menzile sahip Bora füzesini geliştiren SSM, kurul ile daha büyük ölçekli projeler için yapılan çalışmaların bürokrasi ve siyasetten etkilenmesini önlemiş olacak.

Etiketler:
  • 05 Eylül 2017, Salı 10:21

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.