;

KK'dan bir skandal daha!

Irak'ın Kuzey bölgesinde Barzani tarafından 25 Eylül'de yapılacağı açıklanan sözde bağımsızlık referandumuna CHP Genel Başkanı KK'dan destek geldi. Türkiye'nin bölgedeki çıkarlarını hiçe sayan ve düşünmeyen Kılıçdaroğlu, 'Referandum Barzani'nin hakkıdır' dedi.

KKdan bir skandal daha!

Barzani'nin 25 Eylül'de yapılacağını açıkladığı bağımsızlık referandumuna destek vermek için Türkiye'deki çeşitli kuruluşların oluşturduğu "Referanduma Destek Komitesi", 12 Ağustos'ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etti. Basına kapalı olan görüşmenin ardından açıklama yapan Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Mesut Tek, "Görüşme oldukça olumlu bir atmosferde geçti. Olumlu bir görüşme oldu" demekle yetinmişti.

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden ekipte bulunan Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, CHP lideri ile görüşmelerinin detaylarını 1 Eylül günü Kurdistan24 adlı internet sitesinde anlattı.

REFERANDUM HAKTIR
Kılıçdaroğlu'nun bağımsızlık referandumuna yaklaşımıyla ilgili bilgi veren Çiftyürek, Kılıçdaroğlu'nun kendilerini büyük bir dikkatle dinlediğini vurgulayarak, şunları belirtti: "Kemal Kılıçdaroğlu görüşmemizde bütün milletlerin olduğu gibi Güney'in de referanduma gitmeye hakları olduğunu söyledi."

Referandumun ilan biçimiyle ilgili CHP liderinin çekincelerinin olduğunu aktaran Çiftyürek, Kılıçdaroğlu'nun "Ama bu karar alınmadan önce hem içteki taraflar hem de dıştaki tarafların katılımıyla bir konferansın gerçekleştirilmesini isterdik" dediğini aktardı.

CHP'DEN YALANLAMA YOK
Sinan Çiftyürek'in açıklamaları üzerine, "Sayın Genel Başkan'ın 'referandum haktır' ifadeleri doğru mu" sorusunu yöneltilen CHP liderinin Basın Danışmanı Okan Konuralp, bu ifadeleri yalanlamadı. Konuralp, "Böyle bir görüşmeye ilişkin bilgim yok. Resmi ya da gayrıresmi bir görüşme olsa bilirdim" dedi.

CHP liderini ziyaret eden heyetin içinde PSK Genel Başkanı Mesut Tek, PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, PDK-Bakur Genel Başkanı Sertaç Bucak, ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek ve Azadi Haraketi Sözcüsü Sıtkı Zilan gibi isimler bulunuyor.

  • 04 Eylül 2017, Pazartesi 08:54

kalan karakter 1000

balturk balturk

Allah c.c. seni lanetlesin sen nsıl bir mahlüksün. pkk senden feto sende dhkpc sende t.c. karşısında kim varsa hemen yanındasın sen nasıl bir hainsin. utanama çık deki nrymar dda ki katlimada budist köpekler haklı de. utanma çık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet66
hayır0
cevapla 04.09.2017 14:43
mehmet mehmet

yuh sana kemal yuh

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır0
cevapla 04.09.2017 13:16
yusuf murat yusuf murat

aleni türk devletine hucum ediyor kürtçü mezhepçi kripto ermeni toplumu ayrıştırmak için herşeyi yapıyor yüce divanda yargılanmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır0
cevapla 04.09.2017 13:01
0423664331 0423664331

oha ayi tam katmerli vatan haini

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır0
cevapla 04.09.2017 09:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.