;

'nin paniği

Suriye'de ve MLKP saflarına katılan anarşist hareketi, terör örgütleriyle iş tutan 'yi vuruyor.

ABDnin PKK paniği

, kendisine destek veren ve Avrupa'yı anarşist müttefiki ile vurmaya başladı. FBI resmi yazışmalarda "yerel terörist" olarak nitelemeye başladığı Antifa'nın PKK'lı teröristlerle temasta olduğunu belirledi. Antifa üyeleri, Suriye'deki PYD/PKK kamplarında silahlı eğitim görüyor.

Suriye'de PKK ve MLKP saflarına katılan anarşist Antifa hareketi, terör örgütleriyle iş tutan ABD'yi vuruyor. ABD güvenlik kurumları ülkedeki anarşist Antifa için ilk kez "Yerel terörist" ifadesini kullandı. Politico Dergisi'nin ele geçirdiği FBI yazışmaları ve gizli belgelerine göre, İç Güvenlik Bakanlığı Antifa'yı "Yerel Terörist" olarak tanımlıyor. ABD güvenlik kurumlarının daha önce de eyalet yetkililerini bu gruba karşı uyardığı ortaya çıktı. İç Güvenlik Bakanlığı ve FBI ortaklığında hazırlanan 2016 tarihli bir istihbarat analizinde de, polise, hükümet ve siyasi kuruluşlara düzenlenen saldırılardan ve ırkçılık, sosyal adaletsizlik ile faşizm sembollerinden aynı gruplar sorumlu tutuluyor.

PKK VE MLKP İLE BAĞLANTILI
Görüşme ve internet kayıtlarına göre, bazı Antifa üyeleri, DEAŞ'a karşı savaşan iki Türkiye merkezli grubun da aralarında olduğu anarşist gruplarla birlikte mücadele ve eğitim için denizaşırı seyahatlere dahi çıkmış. Politico'nun Antifa'nın beraber mücadele ettiği "Türkiye merkezli iki grup" ise PKK ve MLKP. PKK/PYD'nin Suriye'deki askeri yapılanması olan YPG güdümünde kurulan Enternasyonal Özgürlük Taburu genellikle Batı'dan gelen Antifa üyelerinden oluşuyor. PKK'lı teröristler bu taburda askeri eğitim verirken taburun çok sayıda MLKP'li komutanı bulunuyor. Antifa, ABD'nin terörle savaş bahanesiyle PKK/PYD'ye verdiği üst düzey askeri yardımdan payına düşeni fazlasıyla alarak PKK eliyle ağır silahlarla donatıldı. Antifa'lı teröristler Kobani, Tel Abyad, Münbiç ve Rakka'da PKK ile omuz omuza savaştı.

TÜRK POLİS AKADEMİSİ UYARMIŞTI
Polis Akademisi'nin Haziran 2017 tarihli "PKK'nın Bölgesel Terör Ağı" Raporu'nda da Suriye'de savaşan aşırı solcu örgütlerin tehlike potansiyelinden bahsediliyor. PKK'nın Batılı anarko-komünistlerin katılımına büyük önem verdiğinin belirtildiği raporda konuyla ilgili şu vurgular bulunuyor: "Öngörülü bir bakış açısı Suriye kuzeyinin yakından etkileyebileceği şehirler listesine Berlin'i, Londra'yı ve Viyana'yı da eklemeyi uygun bulacaktır. Rojava çok yakında uluslararası solun meşhur davası haline gelebilir. Hâlihazırda PKK'nın yanında savaşan her çizgiden anarşistin ve Marksist devrimcilerin er ya da geç muhtemel suç bağlantıları ve tehlikeli fikirleriyle Avrupa'ya dönecekleri gerçeğini unutmamak gerekir. Bu yabancı savaşçıların diğer radikal yabancı savaşçılardan daha az tehlike arz ettiğini düşünmek büyük hata olur. DEAŞ'a karşı savaşan Batılı anarko-sosyalist, Marksist veya farklı çizgilerden devrimci yabancı savaşçılar da en az DEAŞ'a veya El-Kaide'ye katılan yabancı savaşçılar kadar Batı'ya ve Batı demokrasilerine tehdit oluşturmaktadır."

Etiketler: , ,
  • 03 Eylül 2017, Pazar 10:05

kalan karakter 1000

cengiz cengiz

insallah wasingtonda newyorkda patlatirlar birbirlerini en kisa zamanda

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 03.09.2017 13:36
gül pembe gül pembe

e allah kendi kurdukları tuzaklarda onları boğacak kendi gönderdikleri silalhlar onlrı vuracak

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 03.09.2017 12:06
KARTAL KARTAL

U S A BİZDE NE DERLER BİLMİYORSUN BESLE P K K YI OYU VERSİN BİR YERLERİNİ..................

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 03.09.2017 10:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.