;

'nin İncirlik planında gizemli detay

'nin, dahil Türkiye'deki askeri tesislerini iyileştirmek amacıyla 30 milyon doları harcamak istediği bildiriliyor. ABD'nin planında gizemli bir detay dikkat çekti. 2018 bütçesinin bir parçası olarak da ismi açıklanmayan "ileri bir tesisi" için 6.4 milyon dolar istendiği görüldü.

ABDnin İncirlik planında gizemli detay
'nin, dahil Türkiye'deki askeri tesislerini iyileştirmek amacıyla 30 milyon doları harcamak istediği bildiriliyor.

ABD ordusuna ilişkin konulara odaklanan Stars and Stripes gazetesi, Stuttgart mahreçli haberinde "stratejik" olarak nitelediği İncirlik Hava Üssü dahil Türkiye'deki askeri tesisleri iyileştirmek için ABD'nin 30 milyon dolar harcamak istediğini yazdı.

ABD Hava kuvvetlerinin İncirlik'te 216 havacı için bir yatakhanenin inşasına 26 milyon dolar talep ettiğini anlatan Stars and Stripes, İncirlik üssünü "Irak ve Suriye'de İslam Devletine karşı sürdürülen ları destekleyen kilit bir üs" olarak niteledi.

2018 bütçesinin bir parçası olarak da ismi açıklanmayan "ileri bir operasyon tesisi" için 6.4 milyon doların da talep edildiğini anlatan gazete, "Türkiye'ye yönelik bu tahsisatlar, ABD'nin, NATO müttefiklerinin arasında alarm yaratan otoriterliğe doğru bir sapmaya rağmen ABD'nin yakında misyonları ülkeden uzaklaştırma niyetinin olmadığının sinyalidir" görüşünü öne sürdü.

Stars and Stripes, İncirlik için planlanan yeni yatakhanenin, personeli üssün savunma operasyonları merkezine daha yakınlaştıracağını belirttiği haberinde İncirlik'te görevli ABD'li personel ailelerinin 2016 yılında "güvenlik kaygıları" gerekçesiyle tahliye edildiğini anımsattı.

Bu çerçevede üsteki eski okul yerleşkesinin artık bir fitness merkezi, yemek tesisi ve liderlik okulunu da içeren bir yapıya dönüştürüldüğüne dikkat çekildi.

Haberde 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından "Türk medyasındaki analistlerin, ABD'yi, İncirlik'te konuşlu Türk hava kuvvetlerinin bazı unsurlarının da karıştığı ayaklamada parmağı olmakla suçladığı ancak Washington'un bu tür suçlamaları reddettiği" de kaydedildi.
Etiketler: , ,
  • 03 Eylül 2017, Pazar 12:28

kalan karakter 1000

Osman Osman

Oyun bu. Türkiyeyi uyutma operasyonu. Bunlara kanmamali ve tedbir elden birakilmamalidir. Bunlardan her türlü pislik beklenir. Incirligi darbe icin kullananlar daha kötü seylerden cekinmezler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet115
hayır0
cevapla 03.09.2017 14:34
memo memo

ALLAH askina kapatin defolup gitsin abd teroristi

Aynı Görüşte misiniz?
evet682
hayır0
cevapla 03.09.2017 13:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.