;

' şantaja boyun eğdi'

lideri ’na açık açık hakaretler yağdıran , parti yöneticiliğine atandı. Büyük tepki toplayan bu kararın ardından CHP’nin önde gelen isimleri Kılıçdaroğlu’na “Fidel’i susturmak için mi bu atamayı yaptın?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu şantaja boyun eğdi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde sular durulmuyor. FETÖ'cülerin kurduğu MİT ihanet kumpası soruşturması kapsamında İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Genel Başkan önce yürümüş, ardından da kurultay yapmıştı. Sözde adalet kurultayında yaşanan alkol rezaleti tazeliğini korurken milletvekili Aykut Erdoğdu'nun Kılıçdaroğlu'nun çadırını basarken güvenlikçiyi darp etmesi tartışmaları daha da alevlendirdi. CHP kulisleri bu olaylarla çalkalanırken yeni bir gelişme yaşandı.

SUSKUNLUĞUNU KORUYOR
Güneş gazetesinin haberine göre sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı paylaşımlarla tanınan Avukat , CHP Strateji Geliştirme Komisyon Başkanlığı'na getirildi. 'Ülkesini seven Kemal Kılıçdaroğlu'nu orada tutmasın' diyen Okan'ın CHP'ye yönetici olarak atanması partide deprem etkisi yaptı. Yaşananların ardından büyük tepki gösteren partinin ileri gelenleri Kılıçdaroğlu'na şantaj yapıldığı görüşünde birleşti. CHP'li birçok isim, Kılıçdaroğlu'na "Fidel'i susturmak için mi bu atamayı yaptın?" diye sordu. Genel başkanın ne cevap verdiği ise merak konusu oldu.

HESAPLARINI TEMİZLİYOR
Yakın zamana kadar CHP ve genel başkanına yönelttiği eleştirilerle adından söz ettiren Okan, göreve gelmesinin ardından ilk iş olarak Twitter'dan daha önce Kılıçdaroğlu'na eleştiriler yönelttiği paylaşımlarını sildi. CHP liderinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası iktidar partisinde ByLock kullanıcısı vekiller olduğu yönündeki iddiası karşısında "Eyyy Kılıçdaroğlu, o ByLockcuları açıklamazsan şerefsizsin, namertsin veya alçaksın şeklinde 3lü bir seçenek düşünülüyor" ifadelerini kullanmıştı. Okan, ayrıca Kılıçdaroğlu için, "Ergenekon, Balyoz vb. davaların yıllarca kumpas olduğunu haykıran CHP'yi, FETÖ'nün ortağı pozisyonuna bu şahıs sokmuştur" suçlamasında bulunmuştu.

CHP'Lİ TANAL'DAN KADINLARA HAKARET
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün arkasına saklanarak milletin manevi değerlerine saldırdı. Atatürk'ün olmaması durumunda neler olacağını açıklayan Tanal, "Anneniz belli olurdu babanız belli olmazdı" manasına gelen çirkin bir ifadeyle aslında Türk kadınlarını aşağıladı. Kısa süre içerisine Tanal'ın tweet'i tartışma konusu olurken, çok sayıda vatandaş paylaşımı eleştirdi. Her türlü kaos olayında toplumsal müdahale araçlarına ve polislere saldıran Tanal, 15 Temmuz darbe girişiminde Twitter'daki şahsi hesabından "Tüm halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyorum. Evlerine dönmelerini; gerginlikten kaçınmalarını diliyorum" diyerek FETÖ ağzıyla mesaj yazmıştı.

  • 01 Eylül 2017, Cuma 09:44

kalan karakter 1000

cemaleddin cemaleddin

Bundan böyle kim foyalarini / etegindeki taslari dökmek istedigini beyan ederse iki adim Ileri ciksin. Genelbaskan yardimcisi olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.09.2017 12:00
BGK BGK

Yenikapıyı destekledi ARTVİN de suikast eylemi yapıldı çark etti FETÖ yü destekledi atadığı vekiller dağa çıkıyor PKK ya katılıyor geri dönüp vekillik yapıyor çoğu vekili PKK çadırlarında geziyor DHKPC PKK YPG sempatizanı vekillerle bir yere kadar CHP çok değişti ATATÜRKÇÜ VEKİL kalmadı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.09.2017 11:08
hasan diktaş hasan diktaş

CHP DE FÖTÖNÜN SÖZÜNDEN VE DEDİĞİNDEN BAŞKA BİR ŞEY OLMAZ .....

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.09.2017 10:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.