Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.08.2017 12:53
  • Son Güncelleme: 31.08.2017 13:18

elebaşlarına teklifi

ABD'nin angaje gazetecileri ve terör destekçisi ve , 'in Türkiye ziyaretinde elebaşlarına teklifi getirdiğini yazdı. PKK'ya bu tür bir darbe vurulma ihtimali iki yazarı da panikletti.

PKK elebaşlarına suikast teklifi
Suriye denkleminde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Terör örgütü /YPG'ye desteğinden ötürü Türkiye- ABD ilişkileri son derece gergin. ABD Savunma Bakanı , geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye kritik bir ziyarette bulundu. Masada Suriye meselesi ve PKK'nın orada kurmaya çalıştığı devlet vardı.

ABD'nin angaje gazetecileri ve terör destekçisi ve , Mattis'in ziyaretiyle ilgili ilginç duyumlarını köşelerine taşıdı. ABD'nin Türkiye'ye PKK yöneticilerine teklifi yaptığı bilgisini alan Aslı Aydıntaşbaş ve Amberin Zaman paniğe kapıldı. ABD'nin Türkiye ile yaşanan soğukluğu bitirmek için sunduğu teklif terör destekçisi kesimleri korkutmuşa benziyor.

Mattis'in Türkiye ile arayı düzeltmeyi kafasına koyduğunu söyleyen iki yazar durumdan pek memnun görünmüyor.

Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, ABD'nin YPG'yle olan işbirliğine Ankara'nın tepkisini yumuşatmak için Mattis'in "PKK'ye karşı istihbarat paylaşımı" ve üst düzey PKK'lilere karşı nokta atışı 'suikast' önerdiğini bildirdi. Aydıntaşbaş, "Bu iddiayı Türk yetkililere sorduğumda, ABD'nin geçmişte de benzer teklifleri olduğunu, ancak kısıtlı istihbarat paylaşımı ötesinde ABD tarafının samimiyetsiz bulunduğu cevabını aldım" diyerek terör destekçisi tabanını rahatlatmayı da ihmal etmedi.

Köşesinde "Türkiye'nin 'gazını almak' için önerilen yöntemlerden biri PKK'ye karşı istihbari ve askeri işbirliği. Güvenilir kaynaklara göre Mattis'in Türkiye ziyaretinde ana gündem maddelerinden biri buydu." diyen Amberin Zaman ise PKK elebaşlarına suikasti kastederek "Bu konu yeniden gündemde ancak sadece öneri olarak" diyerek PKK'ya rahat nefes aldırmak istedi.

Amberin Zaman, köşesinde "Bu yönde, Obama yönetimi zamanında ilk ortaya atılan 'fikir'ise PKK'nin Kandil'deki üst düzey yöneticilerinden birinin yerinin tespit edilmesi için yardımda bulunmak. Türkiye de bunun üzerine harekete geçip tespit edilen kişiyi karşı suikast düzenleyebilecek. Türkiye'nin de bu yönde ABD'den talebi olduğu zaten biliniyor." diye yazdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.