Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.08.2017 17:21
  • Son Güncelleme: 15.08.2017 17:32

Yine PKK'ya tek laf yok yine PKK terörü yok

HDP Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili , Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit edilmesiyle ilgili, "Eren'e sıkılan kurşunu reddediyoruz, kınıyoruz, kabul etmiyoruz." dedi.

Yine PKK'ya tek laf yok yine PKK terörü yok

HDP'nin Van'da gerçekleştirdiği nöbet eyleminin İzmir ayağının başlatılması için Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde basın açıklaması yapıldı.

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım'ın açıklamasının ardından HDP milletvekilleri, parti yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir grup, Gündoğdu Meydanı'na yürüdü.

Yürüyüş sırasında slogan atan grup, polis tarafından anonslarla uyarıldı.

Burada gerçekleştirilecek toplantıya katılacaklar, polis kontrol merkezinden geçerek belirlenen alana girdi. Alan dışında bekleyenlerin dağılmasını isteyen polis ile uyarıları dikkate almayanlar arasında zaman zaman kısa süreli gerginlik yaşandı.

Alana ses düzeneği kurulması konusunda polisle bazı milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. Parti Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili 'in emniyet yetkilileriyle görüşmesi sonrası ses düzeneği alana kuruldu.

BAYDEMİR'İN KONUŞMASI
Baydemir, açıklamasında zaman zaman Kürtçe ifadelere yer verdi. Demokratik siyasetin kanallarının tıkandığını savunan Baydemir, özgürlüğün herkesin teneffüs ettiği atmosfer olana kadar durmayacaklarını belirtti.

Osman Baydemir, vicdan ve adalet nöbetinin en önemli gayelerinden birisinin de yaşatmak olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Yaşam hakkına sahip çıkmak, bu hakkın kendisini korumaktır. Eren'in, Erenler'in toprağa düşmemesi için vicdan ve adalete sarılmak dışında başka bir çıkış yolu yoktur. İzmir'den bir kez daha vicdanımızın sesinden 80 milyonun vicdanının sesine hitap ediyorum. Eren'e sıkılan kurşunu reddediyoruz, kınıyoruz, kabul etmiyoruz. Kabul edilemez buluyoruz. Eren'i, Erenler'i operasyon bölgesine çatışmaya götürenleri kınıyoruz. Kabul edilemez buluyoruz."

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de alana gelerek toplantıyı takip etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.