;

FETÖ'nün sözcüsü KK

CHP'li Akaydın'ın FETö ağzıyla 15 Temmuz için 'kontrollü darbe' söylemlerine destek veren Kemal Kılıçdaroğlu; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı meydanlara davet ederek darbeyi püskürtmesine ise 'suç' dedi.

FETÖnün sözcüsü KK

15 Temmuz işgal girişiminden çok, darbeyi engelleyen milleti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan, asıl darbenin OHAL'in ilanı olduğunu savunan, FETÖ ağzıyla 'kontrollü darbe' çarpıtmasına başvuran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Katil devlet', '15 Temmuz tiyatro' diyen CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'a sahip çıktı. Kılıçdaroğlu, daha da ileri giderek, FETÖ'cü hainleri durdurmaya çalışırken can veren demokrasi kahramanların şehadetinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu tuttu.

AKAYDIN'A SUÇ DUYURULARI
CHP'li Akaydın, 3 Ağustos'ta hain darbe girişiminin "tiyatro" olduğunu savundu. Akaydın, o gece darbeye direnirken hayatını kaybeden şehitler için de "248 kahramanımızın şehadetine devlet tarafından davetiye çıkarıldığını" öne sürerek "Katil Devlet" suçlamasında bulundu. Akaydın'ın bu açıklamaları 15 Temmuz gazisi ve şehit yakınlarıyla vatandaşlar tarafından öfkeyle karşılandı ve savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu.

Kamuoyu, Akaydın'ın bu açıklamalarına dair CHP'den bir açıklama ve parti disiplin kurulunu harekete geçirmesini beklerken, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bu konudaki ısrarlı sessizliği dikkati çekti. STAR'ın 9 Ağustos'taki "Küstahlığa Kılıçdaroğlu sessizliği" manşetiyle açıklamaya davet ettiği CHP lideri dün Hürriyet gazetesine verdiği demeçle 9 gün sonra sessizliğini bozdu.

VEKİLİNE SAHİP ÇIKTI
Akaydın'a sahip çıkmakla kalmayan Kılıçdaroğlu, daha da ileri giderek FETÖ'cü Kerim Balcı'nın 15 Temmuz'da yaptığı açıklamaları tekrar etti. Kılıçdaroğlu, "Antalya milletvekilimiz '250 kişiyi neden alanlara sürüyorsunuz, devletin güvenlik güçleri yok muydu' diyor. (...) (Akaydın'ın 'Devlet öldürdü' sözü) Oradaki devlet sözü yanlış. Halkı sokağa çağıran devlet değil, bazı kişilerdi. Akaydın hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek görmüyorum" diye konuştu.

ERDOĞAN'I HEDEF GÖSTERDİ
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi televizyonlardan halkı demokrasiye sahip çıkma çağrısı sonucunda milletin tankların önüne bedenini siper etmesiyle darbeyi engellenmesini eleştirdi. Türk milletinin ilk kez darbecilerin karşısına çıkarak demokrasiyi korumasının yanlış olduğunu, isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef göstererek, "Halkı meydanlara çağırdığı için" suçladı.

FETÖ TEZLERİNİ DİLE GETİRDİ
FETÖ'nün İsrail imamı Kerim Balcı 15 Temmuz gecesi İngiltere'den eski FETÖ kanalı STV'ye bağlanarak, darbecilerin TRT'deki bildirisini övmüş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı sokağa davet eden çağrısına tepki göstermişti. Balcı, 'Cumhurbaşkanı sorumsuz davranıyor. Eli silahlıların karşısına sivil insanları çıkarıyor" demişti. Erdoğan'ın halkı sokağa çağırmasının 'vahim hata' olarak niteleyen Balcı, darbeyi püskürten halkı da küçümsemişti. Bir çok FETÖ'cü ve yandaşları o gece yaptıkları paylaşımlarla sokağa çıkanların öleceğini, ölümlerden de halkı sokağa çağıran Erdoğan'ın sorumlu olacağını savunmuştu. Millet tankları engelleyip darbeyi püskürtünce, Balcı ve tüm FETÖ'cüler kayıplara karışmıştı. Darbe davasının FETÖ'cü sanıkları da ifadelerinde, "Halk sokağa çıkınca, askerlerin yüzü düştü. Darbe başarısız oldu" diyerek, Erdoğan'ın çağrısının ardından halkın sokağa çıkmasıyla darbenin önüne geçildiğini teyit etmişti.

DARBENİN BAŞARILI OLMASINI MI İSTİYOR?
CHP lideri Kılıçdaroğlu›nun, 15 Temmuz gecesi FETÖ'cülerin yaptığı açıklamaları yaklaşık 13 ay sonra tekrarlaması kamuoyuna 'skandal' olarak yorumlandı. FETÖ'cüler bile ifadelerinde, halkın sokağa çıkmasıyla darbenin engellendiğini itiraf ederken Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamayı yapması, akıllara "Acaba Kılıçdaroğlu, FETÖ'cüler gibi 15 Temmuz'da halkın 250 şehit vererek darbeyi engellemesi yerine darbenin başarılı olması ve iç savaş çıkmasıyla her gün 250 kişinin ölmesini mi istiyordu" sorusunu getirdi.

  • 13 Ağustos 2017, Pazar 10:07

kalan karakter 1000

uyumayan  birey,,,,, uyumayan birey,,,,,

ulan asıl senin tüyüp ,vatanını hainler ele geçirmeye çalışırken ,yan gelip keyif yapman suç ,utanmaz adam,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.08.2017 18:40
Asena Asena

KK bu resme rağmen hala parti başkanlığı yapmasına şaşmamak elde değil. Bu CHP nin utanmadan tüm edep adabın üstünde hareket etmesi ve ben yaparım yanıma kalır alışkanlığı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.08.2017 11:57
KARTAL KARTAL

ACABA 1 HAFTA KILIÇDAR HAKKINDA HİÇ HABER YAZILMASSA NE OLUR BEN SÖYLEYEYİM GÖZDEN UZAK GÖNÜLDEN UZAK ANLAYANA.............................

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.08.2017 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.