;

Birgün yazarı Cebenoyan: ' bir ölüm makinesi'

terörüne ablası Yasemin Cebenoyan'ı kurban veren Birgün yazarı ; Türk solunun PKK'yı desteklemesini ağır şekilde eleştirerek 'Tecavüzcünüzün saygı görmesi gibi, PKK'nın katliamları da bizim çevrede saygı görüyor' açıklamasında bulundu.

Birgün yazarı Cebenoyan: PKK bir ölüm makinesi

Geçen hafta, Fatih Akın'ın Rovaja için film çekeceğini duyurması üzerine "-YPG aynı" diyerek tepki gösteren, PKK'nın katliamlarına lanet okuyan ve bu sebeple kendi mahallesinde lince uğrayan Birgün yazarı Habertürk'ten Kübra Par'a röportaj verdi.

Röportajda "Türk solu PKK'dan ayrışmasını beceremedikçe kitleselleşemeyecek" diyen Cebenoyan Türk solunun PKK'ya olan ilgisini 'bir tecavüzcünün saygı görmesine' benzetti.

İşte röportajda öne çıkan bölümler:

PKK ÖLDÜRMEKTEN BAŞKA NE YAPTI?
Ben, PKK'nın bırakın demokratikleşmeye katkısı olduğunu, engellediğini düşünüyorum. PKK başından beri bir ölüm makinesi olarak çalışıyor. Bugüne kadar insan öldürmekten başka ne yaptı? (...) Bugün ABD'yle ve CIA ile bu kadar yakın ilişkileri varsa bunun geçmişi ne zamana kadar uzanıyor?

PKK VAHŞETİ
Elbette Kürtlerin sorunları var. 1938'de Dersim'de korkunç bir katliam yapılmış örneğin. Yılarca "Kürt diye bir şey yoktur" denilmiş. Faili meçhul cinayetler işlenmiş ama bunlar PKK vahşetini meşru kılmaz. Türkiye'de ezilen, baskı gören ya da zulme uğrayan bir tek Kürtler değil. Ama böyle davranan bir tek PKK.

TÜRK SOLU KENDİNİ PKK'DAN AYRIŞTIRMALI
"PKK'nın öldürdüğü devrimci öğretmenler karşısında solun suskunluğu malumdur. Türk solu kendini PKK'dan ayrıştırmadığı müddetçe bence kitleselleşme şansı yok. Elbette Türk solu içinde böyle olmayanlar da var ama PKK ve sol aynı şeylermiş gibi bir izlenim verenler var."

HDP'YE ARTIK OY VERMEM
Katliam bombacılarının cenazelerini sırtında taşıyan HDP'li yöneticilerin ihraç edilmediğini gördükten sonra da artık oy vermem.

TECAVÜZCÜNÜZÜN SAYGI GÖRMESİ GİBİ, PKK'NIN KATLİAMLARI DA BİZİM ÇEVREDE SAYGI GÖRÜYOR
Benim mahallemin PKK'yı hoş görmesinin üzerimde çok ciddi psikolojik olumsuz etkileri var. Mahallenizde bir katil var ve o katil ablanızı öldürmüş, çevrede dolaşıyor. Onunla her gün karşılaşıyorsunuz ve mahalledeki herkes ona saygı gösteriyor. Tecavüzcünüzün ortalıkta dolaştığını ve saygı gördüğünü düşünün, nasıl hissedersiniz? Bunun gibi bir durum. Bunu en yakınlarım bile anlamıyor.

Etiketler: ,
  • 13 Ağustos 2017, Pazar 12:41

kalan karakter 1000

OFLU BABA OFLU BABA

GUNAYDIN BIRADER BU LAF KAVGADA BILE SOYLENMEZ VALLAHI BUYUK CESARET HELVANI KAVURTTUR ARTIK YAVAS YAVAS

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.08.2017 17:52
gercek gercek

gercekleri görmen icin caninin yanmasi gerekli mi o zaman herkesin yani sol dev yada hdp li cani yansin ki anlasinlar pkk nin abd ye hizmet ettigi avbd ye neyi peskes cektilerde abd pkk yi destekliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.08.2017 12:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.