;

Focus'tan CHP'ye ikinci tekzip

CHP’nin, Türkiye’de can ve mal güvenliği bulunmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun skandalını örtbas etme çabası tutmadı. Alman , röportajın düzeltilmesi için CHP’den tekzip talebi gelmediğini duyurdu.

Focustan CHPye ikinci tekzip

CHP Genel Başkanı , Alman ne verdiği röportajda, Türkiye'de can ve mal güvenliğinin bulunmadığını belirterek, Almanlara "Türkiye'ye gelmeyin" çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu'nun bu çağrısı, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet üyeleri olmak üzere Türkiye'de her kesimden büyük tepki gördü.

CHP HEMEN YALANLAMAYA KALKIŞTI
Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine CHP yönetimi, Alman Focus dergisini suçlamaya kalktı. CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na atfen yer alan 'CHP lideri Alman turistleri uyardı' haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Haber için tekzip gönderilmiş, gerekli süreçler başlatılmıştır" denildi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan da "Dergi kendi yorumunu katarak gerçeğe aykırı bir haber yapmış onu da 'Böyle bir açıklamamız yoktur' diye derhal düzelttik" şeklinde değerlendirmede bulunmuştu.

RÖPORTAJ İÇİN ONAY ALMIŞ
Bu suçlamalar üzerine Alman Focus dergisi Genel Yayın Yönetmeni Frank Nordhausen, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapma gereği duyarak, "Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi CHP'ye gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı" paylaşımında bulundu. Bu açıklamayla CHP'nin "Çarpıtıldı" söylemi en yetkili ağızdan yalanlanmış oldu.

TEKZİP TALEBİNDE BULUNMAMIŞ
CHP yönetimi ve Kılıçdaroğlu'nun skandalı örtbas etmek için yeni planlar yapmaya hazırlandığı sırada Alman Focus dergisinden yeni bir açıklama daha yapıldı. Nordhausen, yine sosyal medya hesabından bu kez "Tekzip için hiçbir talep yoktur" açıklamasında bulundu. Bu açıklamaya CHP yönetiminin ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

  • 12 Ağustos 2017, Cumartesi 10:04

kalan karakter 1000

hizipsavar hizipsavar

işte oy verdiğnizi kendi ülkesini şikayet eden vatan haini.i iyi bakın ellerinize tükürün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 12.08.2017 15:18
vatandaş vatandaş

Kendisi skandal neyi temizleyecek bunun inkar etmeyeceği hiç bir şey yok anlayana

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.08.2017 12:18
vatandaş vatandaş

Kendisi skandal neyi temizleyecek bunun inkar etmeyeceği hiç bir şey yok anlayana

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.08.2017 12:18
EGEMEN EGEMEN

OMURGASIZ HAYVANLARI BİLİYORUZ..BAZI İNSANLAR DA OMURGASIZA EVRİLMİŞ.. DEMEKKİ EVRİM VARMIŞ..BAZILARI MAYMUNDAN BAZILARI OMURGASIZLARDAN BAZILARI ADEM DEN GELİYORMUŞ..DİNDAR İNSANLARI EVRİME İNANDIRDINIZ YA HELAL OLSUN(!)

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.08.2017 11:22
Emine Emine

CHP liler KeMala oy verenler akıl tutulması yaşıyorlar ne acı

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 12.08.2017 11:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.