;

Çocuk katillerinin işbirlikçisi partiden yüzsüz mesaj

Eş Genel Başkanı , Maçka'da PKK saldırısında şehit olan 15 yaşındaki için başsağlığı mesajı yayımladı.

Çocuk katillerinin işbirlikçisi partiden yüzsüz mesaj

Eş Genel Başkanı , Trabzon'un Maçka İlçesi'nde, güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 15 yaşındaki için başsağlığı mesajı yayımladı.

PKK'NIN KALLEŞ SALDIRISINA "ÇATIŞMALI ORTAM" KILIFI
HDP'li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi.

PKK DİYEMEDİ
HDP'den gelen başsağlığı mesajında terör örgütü PKK'nın adının geçmemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Çocuk katili teröristleri değil Türk askerini suçlayan HDP'li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi. Kemalbay şu ifadeleri kullandı: "Trabzon'un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül'e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. 'Ölüm' ve 'çocuk' sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz."

  • 12 Ağustos 2017, Cumartesi 17:10

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.