;

Venezuela, ... Teyakkuz zamanı

Sabah Gazetesi yazarı Kerem Alkin, bugün yazdığı yazıda 'da yaşanan yargı darbesi görünümlü karanlık oyunun arkasındaki gerçekleri yazdı.

Venezuela, Pakistan... Teyakkuz zamanı
Önde gelen gelişmekte olan ülkeler ile gelişmiş ülkeler arasında hızla tırmanan rekabeti kendi kontrolünde şekillendirmek adına, küresel ekonomi-politik sistemin her daim hâkimi olmak isteyen 'küresel müesses nizam' her türlü vahşi operasyonu seferber etmiş durumda. Venezuela'dan Brezilya'ya, Katar'dan son olarak 'a, şekillendirilmeye çalışılan 'küresel düzen'i sorgulayan, bunun bir parçası olmak istemeyen veya kendi yolunu çizmek isteyen ülkelerin başına gelmedik kalmıyor. Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Yemen, Kuzey Kore gibi kriz noktaları oluşturularak, bu noktalar üzerinden o coğrafyalardaki ülkelere askeri ve siyasi operasyonlar düzenleniyor. Kendi coğrafyasındaki ülkelere ilham veren, onları umutlandıran, cesaretlendiren Türkiye ve lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik acımasız operasyonlar da bu sürecin bir parçası ve neden teyakkuz durumunda olmamız, neden bir ve diri olmamız gerektiği konusunda tüm ipuçlarını ortaya koyuyor.
5 teyakkuz alanımız var. Birincisi, siyasi teyakkuz. Türkiye'yi gerekirse bölmeyi, parçalamayı dahi göze almış 'küresel oyun'a karşı, iktidarı ve muhalefetiyle siyasetin, Meclis'in uyanık olması. Bu noktada endişelerimiz var. İkincisi, ekonomik teyakkuz. Türkiye'yi üretim ve yatırım yapılamaz bir ülke haline getirmeye çalışıyorlar. Bu nedenle, yerli - milli enerji, hammadde, teknoloji hamleleri kritik önemde. Üçüncüsü, manevi teyakkuz. FETÖ ve dünyada benzeri örgütlenmeler üzerinden ülkelerin manevi değerleri yıpratılarak, yeni bir küresel din empoze edilmeye çalışılıyor. İslamiyet'in, Türklüğün temel ve değişmez değerlerine her zamankinden fazla sahip çıkmamız gerekmekte. Dördüncüsü, güvenlik teyakkuzu. Türkiye'nin güvenlik birimleri terörün her türlüsüyle tarihi bir mücadele veriyor. Milli ve yerli savunma sistemleri ile Türkiye'nin caydırıcılık gücünü daha da perçinlememiz gerekiyor. Beşincisi toplumsal teyakkuz. Türkiye'yi ortasından yarmaya yönelik, insanlarımızı birbirine düşman etmeye yönelik, aile bağlarımızı zayıflatmaya yönelik her türlü algı operasyonunu püskürtmemiz gerekiyor.
Gazetemizin köşe yazarları, özel istihbarat birimi, editörleri, muhabirleri, Turkuvaz Medya Grubu'nun tüm yazılı, görsel ve işitsel yayınları, en tepesinden en kıdemsiz çalışanına, küresel ölçekte yürütülen bu 'acımasız, vahşi' küresel operasyona karşı sizleri teyakkuzda tutmak ve gözünüze indirilmeye çalışılan perdeyi yok etmek için canla başla çalışıyor.
Tarih, teyakkuzda olan ve kendi coğrafyasının kaderi için mücadele edenleri altın harflerle yazacak.
Etiketler:
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi 09:51

kalan karakter 1000

Bayram Muradhan Bayram Muradhan

Sarı inek misali müslüman ülkeleri tek tek yok etmeye çalışıyorlar. Bir olacağız iri olacağız diri olacağız hep birlikte bir ümmet olacağız. Aksi halde yok olacağız. Akıllı olmaz isek Armutun sapıyla üzümün çöpüyle... uğraştırılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 31.07.2017 16:54
misafir misafir

Dünya’da bir buçuk milyar Müslüman kendilerine bırakılmış ülke sınırları içinde ve kendilerinden olmayan küresel bir şeytani akıla hizmet eden DERİN YAPILARIN KONTROLÜNDE yüzeysel olarak yaşıyor. Müslüman ülkelere baktığınızda, kendilerine ait istihbarat örgütleri var gibi görünüyor. Bu örgütler gerçekte yabancı derin yapıların birer uzantısı yada kendi hükumetlerini bile ayakta tutabilecek derinliğe sahip değiller. SONUÇ: Müslüman ülkelerin, en azından kendi hükumetlerini yabancı derin yapıların etkisinden kurtaracak kapasiteye sahip, Müslümanların çıkarı doğrultusunda hareket edecek, ortak paydası İslam olan, küresel şeytani akla karşı İslami akılla hareket edecek DERİN BİR YAPILANMAYA ihtiyacı var. Böyle bir sistem oluşturulduğunda, yüzeyde verilen mücadelede yüzeysel siyasetlerden Müslümanların çıkarına sonuçlar alınabilir, derinden desteklenen Müslüman ülke hükumetleri birlikte hareket edebilir. Batı’nın dünyaya hükmetme gücü sahip oldukları kendi derin yapılarından kaynaklanıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 31.07.2017 16:42
Hamdi Hamdi

Küresel operasyonun oyunlarını Türkiye Pakistan ile hep beraber bozacağız bir çok İslam ülkesi de İnşallah uyanır ve İslam Birliği kurulur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 31.07.2017 13:29
tesa tesa

islam akili olsa ayaga kalkar ve butun bu haclilari kovar butun bu amerikan ingilizleri kovmalari lazim orta doguda. nekadar gec olmamis islam kalksin hep birlikte musluman kardeslerimiz bir araya gelsin bu seytanin askerlerini sinir disi etsin. pakistana darbe her musluman devletine darbe oraya buraya darbe siktir git sen kimsin kaba dayilik musluman devletinde ediyon. nereye kadar muslumanlar susacak? kalk ve gucunu göster su haclilara kan dursun ey muslumanlar. ama nerde hepsi uyuyor haha bizler bosuna dusuncelerimzi yaziyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 31.07.2017 13:26
arif arif

büyük terörist abd ve ve itlerine karşı dünyanın aklıselim devletleri birleşmeleri lazım yoksa teker teker altları oyulup bölünme yoluna sürüklenecekler, iş işten geçmiş olacak!! bir an önce bu alçak terörist abd ve ekibine karşı harekete geçmek lazım!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 31.07.2017 11:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.