;

Ormanlarımızı yakıyor

Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği askeri hareket sonrası terör örgütü , 'nda 15 gün içerisinde 3 kez yangın çıkardı.

Ormanlarımızı PKK yakıyor

Türkiye'nin Afrin'e askeri harekat noktasındaki kararlığı teröristleri endişeye sevk etti. Hatay'a daha önce top mermileri atan 'lılar, şimdi de 'ndaki ormanlık alanları ateşe vermeye başladı. 15 gün içerisinde 3 kez ormanların yakıldığı Amanos'larda yüzlerce hektarlık alan küle döndü.

Türkiye'nin Fırat Kılıcı harekatı hazırlığı sonrası iyice tedirginliğe kapılan terör örgütü PKK ne yapacağını şaşırdı. Hatay'a yaptığı top atışlarına misliyle karşılı alan teröristler alçakça bir yönteme başvurdu. Amanos dağları bölgesinde üstlenen teröristler Türkiye'nin Suriye'de işgal altındaki PYD bölgelerine yönelik son dönem artan müdahale planları ve Afrin konusundaki kararlılığı karşısında ormanları ateşe vermeye başladı.

15 GÜNDE 3 KUNDAKLAMA
Son bir aylık süreçte bölgede 4 ayrı terör eylemi gerçekleştiren PKK-PYD teröristler, 15 gün içinde 3 ayrı kundaklama eylemi gerçekleştirdi. Yüzlerce hektarlık alanda binlerce ağaç teröristler tarafından yakıldı. Bölgede üstlenen teröristler lojistik desteği Afrin'den alıyor. Kefer Cenne ve Raci bölgelerinde bulunan kamplarda eğitim gören terör örgütü mensupları mülteci görüntüsü ile sınırdan kaçak yollarla Türkiye tarafına geçiyor.

TÜNELLERDEN GİRİYORLAR
Bölgede halen teröristlere ait gizli geçitler bulunuyor. Türkiye tarafından imha edilen kaçak geçiş tünellerine rağmen örgüt tarafından yenileri açılıyor. PKK 65 kilometrelik sınır hattı boyunca mülteci kaçakçılığı başta olmak üzere 6 yıldır uyuşturucu ve silah sevkiyatı gerçekleştiriyor.

LAZKİYE'DEN DESTEK
Hatay bölgesinde PKK terör örgütünün artan eylem yoğunluğuna paralel yakılan ormanlar konusunda Lazkiye'de konuşlu sol terör grupları da PKK'ya destek veriyor. El Muhaberat ajanları ile birlikte Mihraç Ural tarafından kurulan "Mukaveme Suriy" teröristleri Hatay, Kırıkhan ve İslahiye bölgelerinde PKK'ya lojistik destek sağlıyor. PKK militanları halen Lazkiye-el Basit bölgesinde Suriye istihbaratı himayesinde yasadışı Liva İskenderun isimli terör örgütü ile birlikte eğitim görüyor.

TÜRKMEN DAĞI'NDA AYNI SALDIRI
Hatay Amanos'lar bölgesi ile birlikte PKK-PYD militanları ile Mukaveme Suriy terör örgütü mensupları Türkmen Dağı'nda bir çok bölgede kundaklama faaliyeti başlattı. Son bir aylık dilimde Türkmen köyleri Kulcuk, Toros, Karamanlı, Burcu Ayn Isa, Çümeyren ve Şahrura'da yüzlerce hektarlık ormanlık alan yakıldı.

  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi 09:35

kalan karakter 1000

tesa tesa

bunlari tutacan ve asacan ve ya atesin icine atacan yansin kul olsun mademki agaclari acimiyorlar bizde bunlari hicacimiyalim. bu pkk musluman degil hacli gavuru

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 13:52
turan turan

Doğrudur adi şerefsizlerin başka şeye güçleri yetmiyor zavallı ağzı yok o ağaçları yakıyorlar. Ama hiç mereak etmeyin sonunuz gelecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 31.07.2017 10:40
misafir misafir

ABD’nin Erbil askeri üssün tam faaliyete sokabilmesi için Erbil’i karayoluyla (YPG koridoru) Akdeniz’e açmak zorunda. Rusya, Suriye’nin Akdeniz sahilini işgal ederek, ABD’yi bu koridoru Hatay üzerinden Akdeniz’e açmaya mecbur etti. Böylece ABD ile Türkiye’yi karşı karşıya getirdi. YPG koridorunun Akdeniz’e açılması ABD için ölüm kalım meselesi. Size basit bir işgal, yada boru hattı güzergahı gibi görünen bu koridor ABD’nin CAN DAMARIDIR! bunun FARKINDA olun! PKK’nın Amanos yapılanması bu yüzden kuruldu. 15 Tem. öncesi ABD’nin terör ordusu Hatay ve Kilis sınırına bu yüzden yığınak yaptı. ABD ağzıyla konuşan SDG, 2016 Eylül’de Hatay’ı işgal edeceklerini bu yüzden duyurdu ve uzun zamandır silahlandırdığı PYD/YPG’nin adını bu yüzden SDG olarak değiştirdi. ABD, terör ordusuna her saat bir tır silah gönderiyor. Şimdilerde İdlip’de hareketlenmeler var ve ABD’ye bağlı bütün terör örgütleri İdlip’in Hatay sınırına yerleşmeye başladı. PKK’nın Amanoslarda yangın çıkarması da bu projeyle alakalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 31.07.2017 10:27
BGK BGK

CİA nın TAŞERON örgütü ileride ömrü tükenir başka örgüte bırakır misyonunu PYD olabilir yarın başka isimle örgüt kurarlar EL KAİDE nasıl IŞİD olduysa aynı şekil devam eder bu kirli oyunu görmemek bunaklıktır ABD İNGİLTERE İSRAİL ALMANYA TERÖRİST ÜLKELERDİR

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 31.07.2017 10:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.