;

Dersimiz insanlık

’da iki Türk, insanlık dersi verdi. Biri içinde altın dolu çantayı sahibine teslim etti. Diğeri gözünü kırpmadan bıçaklı teröristi etkisiz hale getirdi

Dersimiz insanlık
Berlin'de yaşayan üç çocuk babası ve yüzde 60 engelli Yakup Y. (56) yolda bulduğu altın ve para dolu çantayı tereddüt etmeden polise götürünce 'da günün adamı oldu. Neukölln'deki olayda 13 yıl önce yaşadığı bir kaza sonucu malulen emekli olan ve aylık 362 euro'yla geçinen Yakup Y. Sparkasse Bankası'nın önünde bir evrak çantası gördü. Açtığı çantanın içinde para ve külçe altın olduğunu görünce, hiç tereddüt etmedi. Hemen polise gitti. Görevliler, içinde 1100 gram külçe altın, 8 tane tarihi antika gümüş madeni para ve nakit para bulunan çantanın asıl sahibinin, 75 yaşındaki bir emekli olduğunu belirledi. Polis merkezine davet edilen yaşlı adam, "Banka hesabımı kapattım. Dışarıya çıktım. Bisikletimin kilidini çözerken çantayı unutmuşum" dedi. Almanlara insanlık dersi veren Yakup Y. ise "Hemen polise gittim. Çünkü bu benim kazancım değildi" dedi.


362 euro engelli maaşıyla geçinen Yakup Y., bulduğu altın ve döviz dolu çantayı hiç tereddüt etmeden polise teslim etti.


Etiketler: , ,
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

alman insan değilki insanlıktan anlasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 08:12
Şükrü Timur Şükrü Timur

Kim bilir? O altınlar ve para neyin nesiydi!, kime aitti? Altınlar ve çanta içindekiler böylece aklandı!! Peki bu çanta gerçekten 75 yaşındaki bu adamınsa.. Bu kadar altını ve parayı bu bunak dede niye çekmiş!? Bizim Türk gardaşa "kuyumcu dükkanı" mı, açacakmış!? Muha ha ha ha.. Ancak güzel hikayeleri seviyorum!! En azından bir Türk kirli gösterilmemiş!! Yoksa Almanya'da Türk'ü kirli göstermek günlük olağan işlerden!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 02:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.