;

CHP’nin inadı ’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük zarar nedeniyle zam alamayan İZDENİZ çalışanları e gitti. trafiği kilit oldu

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti
Büyükşehir Belediyesi, "Bunlar uzun yol gemisi, giderleri çok olur. İzmir'e uygun değil" uyarılarına kulak asmadan, 117 milyon euro (yaklaşık 500 milyon TL) ödeyerek, körfez içinde yolcu taşıyacak 15 gemi aldı. Ancak yapımı tamamlanan gemiler şartnameye uygun olmadığı gerekçesiyle birer birer tersaneye geri gönderildi. Bu nedenle İzmirliler uzun süre çile çekti.

4.2 MİLYON TL ZARAR
117 milyon euroya alınan vapurlar nedeniyle zarar eden Büyükşehir Belediyesi çareyi İZDENİZ'in 256 personeline zam vermemekte buldu. Türkiye Denizciler Sendikası da 12 Temmuz'da e başladı. Geride kalan 20 güne rağmen belediye grevi bitirmek için herhangi bir adım atmayınca İZBAN, metro ve otobüslerde yoğunluk arttı. Bu nedenle okullar yaz tatilinde olmasına rağmen ulaşım felç oldu. İzmir halkı 20 gündür, 20 dakikalık Karşıyaka yolculuğunu, körfezi dolaşarak 2 saatte yapıyor.
İstenen zammın 12 aylık maliyeti 960 bin lirayken, günlük ortalama 210 bin lira bilet geliri elde eden Büyükşehir Belediyesi, bu nedenle 20 günde 4 milyon 200 bin lira zarar etti. Zam yapılsaydı, hem 4 milyonluk kamu zararının önüne geçilecek, hem de İzmirliler mağdur edilmeyecekti.
TDS Genel Başkanı Hasan Pekdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bugüne kadar kendileriyle direkt temasının olmadığını söyleyerek, "Grevden rahatsız olan başkan beni arardı. Yetkili olan benim. Zam oranında birbirimize yaklaştık. Görüşmeler devam ediyor" dedi.

'BİZ UYARMIŞTIK'
İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis üyesi ve Gemi İnşa Yüksek Mühendisi Ünal Özsır "Biz Sayın Kocaoğlu'nu, yüksek işletme maliyetlerinin altından kalkamayacağı, bu nedenle gemi projelerini iptal etmesi için uyarmıştık. Ama bizi dinlemedi" dedi.
Dönemin TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Toros da "Fizibilite yapılmadan ve profesyonellerden görüş alınmadan yapılan işler maalesef böyle olur" dedi.

İZMİRLİLER İSYANDA
Büyükşehir Belediyesi ve Aziz Kocaoğlu'na ateş püsküren İzmirliler, tepkilerini sosyal medya üzerinden de şöyle dile getirdi. Buse A.: "Güzelim denizimiz vapursuz kaldı. Yazıklar olsun." Birkan Acar: "İzmir halkı mağdur, İZDENİZ işçileri mağdur. İzmir Büyükşehir Belediyesi işçilerin talepleri için neden bir adım atmıyor? Grev belediyenin işine mi geliyor?" Yakut isimli kullanıcı: "Ne zaman vapur seferleriniz başlayacak? Yeter artık anlaşın arkadaş. Karşıya vapurla geçmek istiyorum yeter."

SABAH
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi 01:36

kalan karakter 1000

adil adil

Körfez vapuru olmaya hiç müsait değil. Her yeri kapalı, hiç bir yeri görmeden mahkum arabası gibi karşıya varıyorsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 11:38
antalyalı antalyalı

izmir'in içine etmeye devam ediyor chp, bunun sorumlusu onlara oy verenlerdir.kendilerine işkence edenden zevk alaan acaip bir seçmen chpliler....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 31.07.2017 10:56
İzmirli İzmirli

İzmirli olmak nedir bilir misiniz? Seçim sonrası bir çivi bile çakmasa bile, şehrin her yerinde sizi sürüm sürüm süründürse bile, yollarınız köstebek yuvası gibi bile olsa, asvalt yolda off-road yapıyor bile hissetseniz, her sene su kesintileri ile boğuşurken türkiyenin en pahalı su faturalarını size ödettiseler bile, burada saymakla bitiremeyeceğimiz enva-i çeşit eziyeti size çektirseler bile dönüp dolaşıp yine size bu eziyeti çektirenlere oy vermek ve belediyenin başına geçirmektir. Yani İzmirli olmak bir nevi sado mazoşist olup acıdan zevk almaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 31.07.2017 10:40
Izmirli Izmirli

Biktik Usandik Izmire AKP girse Izmir Cennet gibi olur ama burdaki izmirde bu Kadar mal varken kime oy atiiklarini bilmiyor Lanet gelsin onlara

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 31.07.2017 09:35
Izmirli Izmirli

Ey izmir CHp bile izmiri yonetemiyor cok iyi oluyor bize Boyle devam durmak yok yola devam :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 31.07.2017 09:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.