;

planı devreye girdi

'da yakalanan ajanların kirli planları tek tek devreye giriyor. Yurdun dört bir yanında, sokakları karıştırmak isteyen provokatörlerin alçak saldırıları ülkenin gündemine girdi.

Büyükada planı devreye girdi

'da suçüstü yakalanan casusların kaos planları devreye sokulmak için her yola başvuruluyor. Özlem Dalkıran'ın bilgisayarında ele geçirilen belgede, eylem için 'pilot bölge' olarak Kadıköy seçilmişti. "Adalet yürüyüşlerini yaymalıyız" diyen Büyükada casusları planları doğrultusunda bir hamle daha yapıldı. için bu sefer kadınlar seçildi.

MAÇKA PARKI'NDA KIYAFET TARTIŞMASI
Şişli'de özel güvenlik görevlilerinin bir kadının kıyafetine müdahale etmek istemesi gündem oldu. Maçka Parkı'nda yaşanan saldırıda, özel güvenlik görevlisi, bir kadınla transparan kıyafeti yüzünden tartıştı. Güvenlik görevlileri polis çağırdı. Olaya ait görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken, olay yerine gelen polis ve özel güvenlik görevlileri parktakilerin tepkisi ile karşılaştı. Polis özel güvenlikleri alarak olay yerinden uzaklaştırdı. Maçka'daki olaydan önce sosyal medyada yapılan kışkırtmaların ardından küçük bir grup kadın, "Kıyafetime karışma" bahanesiyle sokaklara çıktı. Çok az sayıda kadının katıldığı eylemde "Kıyafetime karışma" yazılı dövizler taşındı. Büyükada'da ele geçirilen belgelerde yazdığı gibi eyleme LGBT'liler tam destek verdi. Süreyya Operası biraya gelen kadınlar, Bahariye Caddesi'nden, Kadıköy rıhtımına kadar yürüdü. Eylemcileri sanatçı Yonca Evcimik karşıladı ve kısa bir konuşmanın ardından "Kendine Gel" şarkısını söyledi.

MEDYA DESTEKÇİSİ ARMAN
Kılıçdaroğlu'nun İstanbul yürüyüşüne gündeme getirme için birçok habere imza atan Hürriyet yazarı Ayşe Arman, kadınların Kadıköy'de yapacağı yürüyüş iki kat çaba harcadı. Provokasyona iki gün önce köşesinden, "Sokakta taleplerimizi haykıracaklar. Sonuna kadar destekliyorum. Artık 'Yeter' demek gerekiyor" dedi. Bu satırları kaleme alan Arman geçmişte kaleme aldığı yazılarını unuttu. Arman bir süre önce "Zulmün adı Haşema" adlı bir yazı yayımlayarak tesettürlü insanlara hakaret etmişti. Büyükada'da ele geçirilen belgelerde eylemlere medya mensuplarının destek vermesi için irtibat kurulduğu ortaya çıkmıştı. Kurulan WhatsApp'ta birçok gazetecinin isminin yer aldığı tespit edilmişti. Kaos çıkarma hedefi taşıyan eylemlere medyanın verdiği destek dikkat çekmişti.

BÜYÜK HÜSRAN YAŞADILAR
Batılı güçler tarafından organize edilen Büyükada'daki toplantının bir parçası olan eyleme destek verilmedi. Kadınları kışkırtarak sokağa dökmek isteyen şarlatanlar yine büyük hüsran yaşadı. Gezi kalkışmasında olduğu gibi, "Mesele kıyafet değil anlamıyor musun" diyemediler. Yürüyüşe bir avuç kadın katıldı. Artık vatandaşlar bu tarz provokasyonlar kapılıp ne sokağa çıkıyor ne de sokakları yangın yerine çeviriyor.

HDP VE CHP KOL KOLA
Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne bombalı saldırı yapmak isteyen DEAŞ'lı teröristler polisin önlenmiş ve kıskıvrak yakalanmıştı. Büyük bir katliam ve Türkiye'yi karıştırma girişiminin önüne geçilmişti. Türkiye karıştırmak isteyenler Salı günü yine Kadıköy'de ortaya çıkacak. 'Pilot bölge' seçilen Kadıköy'de HDP grup toplantısı yapacak. Diyarbakır'da yaptıkları eylemlerde halkın desteğini görmeyen HDP'lilere sırtlarını yaslayacak bir yer buldu. HDP'nin destek çağrılarına CHP'li vekiller olumlu cevap verdi. Casusların pilot bölgesi Kadıköy'de 1 Ağustos'taki yeni bir eylem girişiminde HDP'liler ve CHP'liler kol kola olacak.

ATATÜRK HEYKELİNE SALDIRDI
​Şanlıurfa Siverek'te seyyar satıcı Mehmet Malbora, resmi törenlerin yapıldığı Hasan Çelebi Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Şalvarlı ve başında sarığı bulunan Mehmet Malbora, bir anda Atatürk heykelinin bulunduğu alana çıkıp, elindeki orak ile heykele zarar vermeye başladı. Elindeki tahrayla heykele rastgele vurarak zarar veren ve 'Dinimizde putperestlik yoktur. Putperestliğe sahip çıkanlar peygamberin soyundan mıdır?' diye bağıran Malbora'yı görenler durumu polise bildirerek engel olmaya çalıştı. Olanlar meydanın yakınındaki Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından fark edildi. Hızla meydana gelen jandarmalar, elindeki orağı aldıkları Malbora'yı heykelin olduğu bölgeden indirdi ve gelen polis ekiplerine teslim etti. Gözaltına alınan saldırgan, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kaynak.Güneş

Etiketler: ,
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi 08:19

kalan karakter 1000

B.SAVCI B.SAVCI

AYŞE ARMAĞAN BİR DEVLET DÜŞMANIDIR BİR NUMARALI AJAN DEVLET YETKİLİLERİ BUNU NEDEN TUTUKLAMIYOR ORTALIĞI KARIŞTIRIYOR KAOS YARATIYOR ADİ KÖPEK ACİL TUTKLANMALI

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 11:51
polatb polatb

aDAM İZaH EDEMİYOR.adamın atatürkle bir sorunu yok..atatürkcü kılıfıyla sorunu var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 11:07
polatb polatb

aDAM İZaH EDEMİYOR.adamın atatürkle bir sorunu yok..atatürkcü kılıfıyla sorunu var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 11:07
Chepni_Nihat Chepni_Nihat

Kansızlar, şeref......zler bunları yapacak Gül-Haç kardeşliği bu toplumda ittihat ve terakkiden bu yana içimizden her zaman bu gibi hainler bulmuştur. Biz haçlı ve Yahudilere herhangi bir şey demeyelim, onlar yapacak bunları, biz bizden görünen ancak haçlıya, yahudiye aklını beynini ruhu nu satmış FETÖ ye HDP ve CHP ye ve bunlara halen destek olan aramızdaki vatandaşlara yoğunlaşalım, kızalım az bişi düşünsünler tüm konu bu. Vatandaş olarak bunlara destek vermeyi bırakmak, İşin özü bu gerisi hikaye el oğlu seninle tabiki uğraşacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 31.07.2017 10:56
M.KULAÇ M.KULAÇ

Bunlar son kozlarını oynuyorlar. Yapacakları hiç bir şey yok. Artık anladıkları dilden konuşuyoruz. Eksiklerimiz var. İnşallah zamanla, bu eksikliklerin en kısa bir süre içeresinde giderilmelidir. Önemli olan biz Müslüman Türklerin her daim uyanık olmamız gerekiyor. Her şeyimizle milli olmamızdan geçiyor. Eğitim den tut, milli savunmaya kadar bütünüyle milli olması gerekiyor. Yeter ki ÖZÜMÜ kaybetmeyelim. Allah bizimle beraberdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 10:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.