;

İhanet zinciri

15 Temmuz’u ’nden yöneten ’cüler, salı günkü ilk duruşmada, örgüt içindeki hiyerarşik sıraları ile salona alınacak. En önde, darbenin planlayıcısı sivil imamlar, arkalarında da planı uygulayan askerler olacak

İhanet zinciri
'cü darbe girişiminin planlanıp yönetildiği 'ndeki faaliyetlerle ilgili 486 sanıklı tarihi salı günü Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda başlıyor. 29 Ağustos'a kadar sürecek duruşmaların ilk gününde sanıkların bir kısmı, Genelkurmay Çatı Davası'nda olduğu gibi, sıra halinde duruşma salonuna getirilecek.

'KORTEJİN' BAŞINDA KEMAL BATMAZ
Yapılan planlamaya göre "kortej"in başında, firari Adil Öksüz'den sonra örgütte en etkili isim olan darbeci bulunacak. Sivil darbeciler daha sonra, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş gibi sivim imamlar sıralanacak.

ÖNCE SİVİLLER SONRA ASKERLER
Darbenin sivil imamlarından sonra askeri kanat sorumlusu eski Orgeneral Akın Öztürk yer alacak. Akın Öztürk'ü de Akıncı Üs Komutanları darbeciler Ahmet Özçetin ve Hakan Evrim ile diğer sanıklar izleyecek. Kortejde, Akın Öztürk'ün damadı 15 Temmuz gecesi milletin üzerine bombalar yağdıran uçakları koordine eden 143'üncü Filo Komutanı Yarbay Hakan Karakuş da bulunacak. Böylelikle darbecilere, örgüt içindeki hiyerarşileri hatırlatılacak, kamuoyuna da darbenin siviller tarafından planlanıp askerler tarafından bu planın uygulandığı mesajı verilecek.
Duruşmayı, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri de izleyecek. Davanın asıl katılımcıları ise Akıncı Üssü'nden kalkan uçakların yağdırdığı bombalarla yaşamını yitiren 77 şehidin yakınları olacak. Duruşmaya Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık başta olmak üzere devletin kurumlarının avukatları şikâyetçi olarak katılacak.

21'İ TUTUKSUZ 486 SANIK ...
Bir numaralı sanığı terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen olan davada 465'i tutuklu, 21'i tutuksuz 486 sanık hâkim karşısına çıkacak. Davada 15 Temmuz gecesi Ankara üzerinde ses hızını aşarak uçuş yapan darbeci pilotlar da yargılanacak. 29 Ağustos'ta sanıkların sorguları tamamlanamadığında, duruşma ertelenip sanıkların ilk ifadelerinin alınmasına ileriki tarihli duruşmalarda devam edilecek.CEZAEVİNDE KIRMIZI ALARM...
Dava boyunca duruşma salonu ve cezaevi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınacak. Cezaevi ve çevresini koruyan hava savunma sistemi yeniden gözden geçirildi, alarm seviyesi de kırmızıya çıkarıldı.
Keskin nişancılar "Genelkurmay Davası"nda olduğu gibi cezaevi ve duruşma salonu çatısı ile çevreye konuşlandırılacak. Bomba arama köpekleri, asayiş köpekleri, "Shorland" ve "Ejder Yalçın" olarak bilinen zırhlı araçlarla TOMA'lar güvenlik için bulundurulacak. Ayrıca cezaevi ve duruşma çevresi "arı dron" ve "dron"larla gözetlenecek.

KOMANDO TABURU DA GELİYOR
Cezaevi ve çevresinde sabit bulunan veya yakından seyir halinde geçen araçlar seyyar plaka tanıma sistemleri ile taranacak. Güvenlik önlemleri kapsamında toplam bin 130 jandarma personeli görev yapacak. Bu birlik içinde 250 kişilik jandarma komando taburu da bulunuyor.

SABAH
  • 30 Temmuz 2017, Pazar 01:42

kalan karakter 1000

VATAN HAİNLERİ VATAN HAİNLERİ

YILLARCA BU ÜLKEDE TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKLARINDAN MAAŞ ALDINIZ MAKAM MEVKİ SAHİBİ OLDUNUZ KIRALLAR GİBİ YAŞADINIZ BİZİM SİLAHLARIMIZLA BİZİ VURDUNUZ DAĞDAKİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜNDEN BİN KAT DAHA ŞEREFSİZSİNİZ EMİNİM SİZİN KANINIZDA TÜRK KANI YOK NE OLDUĞUNUZ BELİRSİZ BİRİLERİSİNİZ KİM OLDUĞUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN ANNENİZE SORMALISINIZ VATAN HAİNLERİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.07.2017 13:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.