;

Halktan ’ye kırmızı kart

Diyarbakır’da oturma i başlattı. Ancak Demirtaş ve Yüksekdağ’ın çağrısı bile işe yaramadı. Eyleme HDP’li Osman Baydemir ile birkaç milletvekili dışında hiçbir Diyarbakırlı katılmadı

Halktan HDP’ye kırmızı kart
Daha önce sıradan basın açıklamalarına bile binlerce kişinin katıldığı 'nin, cezaevindeki milletvekilleri ve belediye başkanlarına dikkat çekmek için Diyarbakır'da başlattığı oturma i, bu kez halktan ilgi görmedi. Cezaevindeki Demirtaş ve Yüksekdağ'ın "Sahiplenin" çağrısına rağmen halkın itibar göstermediği ve adeta kırmızı kart gösterdiği eylem, sadece Büyükşehir Belediyesi eski başkanı HDP sözcüsü Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir ile diğer milletvekilleri tarafından sürdürülüyor.

YALNIZ KALDILAR
HDP geçen salı günü, milletvekilleri ile belediye başkanlarının tutuklanmasına dikkat çekmek amacıyla, sözde "Vicdan ve Adalet Nöbeti" başlattı. İlk durak olarak ise Diyarbakır seçildi. Merkez Kayapınar ilçesindeki Ekin Parkı'nda HDP Sözcüsü Osman Baydemir öncülüğünde başlatılan oturma eylemine sadece çağrıyı yapanlar katıldı. Eyleme, HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, İstanbul milletvekilleri Hüda Kaya, Garo Paylan, Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, Diyarbakır Milletvekilleri Feleknas Uca, Nimettullah Erdoğmuş, Ziya Pir, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir katıldı.HDP'YE YİNE CHP DESTEĞİ
CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın da önceki gün beraberindeki heyetle birlikte, eylem yapan HDP'lileri ziyaret etti. CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan da, HDP'nin sözde "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ne ilişkin, "Adalet istemini yükselten her türlü barışçıl, demokratik eylem saygı ile karşılanması ve yükseltilmesi gereken yöntemlerdir" ifadelerini kullanmıştı.

TERÖR ÇAĞRISINA PRİM YOK
Daha önce sıradan basın açıklamalarına bile binlerce kişinin katıldığı HDP'nin, sözde vicdan ve adalet adı altında başlattığı oturma eylemine, halk bu kez ilgi göstermedi. Halktan kırmızı kart gören HDP'liler ilgi çekmek için yeni yöntemler aramaya başladı. Bu çerçevede dün, cezaevinde bulunan HDP EŞ Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'dan halka "Eyleme sahip çıkın" mesajı verildi. Mesajı okuyan Osman Baydemir, daha sonra yaptığı konuşmada hükümeti eleştirerek, halka hizmet yerine örgüte hizmet eden, bu nedenle de görevden alınan belediye başkanlarının yerine kayyum atanmasını eleştirdi. HDP'lilerin Diyarbakır'dan sonra Van'da oturma eylemi yapması bekleniyor.

SABAH


Etiketler: , ,
  • 30 Temmuz 2017, Pazar 01:38

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

HAHAHAHA OLUR BÖYLE VAKALAR UYUYANLAR UYANDILAR................

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 00:34
Mehdi Mehdi

Halk ayıktı,ite,çakala pirim vermiyi.HALK UYANDI.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 30.07.2017 10:50
KÜRT KÜRT

bu pisliklerin toplandığı yerin altına bomba yerleştirin ki kalan bu pisliklerde yok olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.07.2017 09:15
dr dr

vatan hainleri isterse ømur boyu otursun bu nr eski nr yemezler

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 30.07.2017 02:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.