;

'in yardımcısından güldüren tehdit

Merkel'in yardımcısı , Türkiye'ye Avrupa Birliği müzakereleri çerçevesinde yapılan ödemelerin durdurulmasını talep etti.

Angela Merkelin yardımcısından güldüren tehdit

DW Türkçe'nin herine göre, "Türkiye'ye aktarılan kaynaklar hukuk devleti ilkelerinin geliştirilmesi için öngörülüyor ancak Türkiye'de şu anda bunun tam aksi oluyor" diyen Merkel'in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) Genel Başkan Yardımcısı , 'bunun artık finanse edilmemesi gerektiğini' ve AB'nin 'demokrasinin tasfiyesini değil güçlendirilmesini teşvik ettiğini' savundu.

"DİYALOG KESİLMESİN"
Klöckner öte yandan Türkiye ile diyaloğun kesilmemesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'de gazetecilerin tutuklanmasından, Türk politikacıların Almanya'da miting yapmalarının engellenmesine kadar bir dizi tartışmalı nokta iki ülke arasındaki ilişkilerde gerginliğe neden oluyor. CDU'lu politikacı Alman vatandaşlarına seyahat uyarısının sertleştirilmesini ve Alman şirketlerinin Türkiye'ye yaptıkları ihracata ve yatırımlarına uygulanan Hermes kredi garantisinin gözden geçirilmesini doğru bir adım olarak değerlendirdi.

Klöckner, bir Alman şirketine hukuki güvenliğin olmadığı bir ülkede yatırım yapması tavsiyesinde bulunamayacaklarını kaydetti.

"AB ÜYESİ OLAMAZLAR AMA KAPIYI ÇARPMAYIN"
Türkiye ile ilişkilerdeki gerginliği 'düşündürücüden de öte' olarak nitelendiren Klöckner, hala Türkiye'nin AB üyesi olabileceğini düşünmediğini söyledi. Fakat 'kapıyı çarpmanın ve artık birbiriyle konuşmamanın da pek zekice olmayacağını' vurgulayan politikacı, bunun hem Türkiye'de tutuklu olan Almanlar hem de Almanya'da yaşayan ve korkmadan Türkiye'deki yakınlarını ziyaret etmek isteyen çok sayıdaki Türk için iyi olmayacağını belirtti.

ÖDEME YAPILMIYOR
Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakereleri 2005 yılında başladı. AB üyeliğine hazırlık çerçevesinde Türkiye'ye 2014 ile 2020 yılları arasında 4 milyar 450 milyon euro yardım yapılması öngörülüyor. Şu ana kadar bu ödemelerin sadece ufak bir bölümü gerçekleştirildi.

  • 30 Temmuz 2017, Pazar 11:03

kalan karakter 1000

ssseee ssseee

BEN SADECE SENIN HALINE GÜLÜYORUM

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 30.07.2017 14:43
balalı mustafa balalı mustafa

yahu senin kendi canına hayrın yokki!! TÜRKİYE ye yardımı keselim diyorsun.senin yardıma ihtiyacın var.FİTNE yaratmanın sonu malesef ACI ve hüsran dır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.07.2017 14:34
memo memo

ilk once siz 6 milyar euro yu bir verin sonrada yardimi kesin nazi serefsizleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.07.2017 14:11
yakhan yakhan

ikisinide bir taraflarına sokucaksınn leş kargalarıı

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 30.07.2017 14:05
turgut turgut

iyice Türk düsmanligini acikca yapmaya baslayan bu cahil politikacilar hem asiri sagcilara hemde Türk düsmanlarina hic mi Möllen ve Solingeni akillarindan geicirmiyorlar bir OY alacagim diye böyle yanlis hareket ediyorlar TR-D yillarca dost sirf secimi kazanayim diye hem secmenine hemde bütün AB ye karsi yanlis davrandigini ne zaman anlayacak..

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.07.2017 13:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.