;

Sosyal tehlike

Türkiye’nin önde gelen hackerlarından (Mürettebat), bağımlılarını uyardı: “10 yaşındaki bir çocuk bile hacker olabilir. Herkes dikkat etsin.”

Sosyal tehlike

Sosyal medyanın hayatımızdaki önemiyle birlikte, insanların bilgi ve teknoloji macerası da arttı. Bu mecra başka meslekleri de ortaya çıkardı. Bunların başında hackerlik vardı. Türkiye'de oldukça fazla sayıya ulaşan hackerlar, özellikle ünlülerin ve şirketlerin bilgilerini çalmaya ve para yoluyla satmaya başladı. Türkiye'nin önde gelen hackerlerinden The Crew (Mürettebat) isimli genç, konuyla ilgili tüm bilinmeyenleri TAKVİM'e anlattı. 10 yaşındaki bir çocuğun bile hacker olabileceğini belirten Crew, üst düzey şirketlerin, evli çiftlerin hatta ünlüleri bile kapısını çaldığını açıkladı. Özellikle eşlerin birbirlerinin hesaplarını takip ettirip ele geçirmeye çalıştığını belirten Crew, bunun maliyetinin 250- 700 lira arasında değiştiğini anlattı. Akıllara bile gelmeyecek durumlarla karşılaştıklarını belirten Crew, şunları anlattı: "Bu işleri zevk için yapan kişiler var. Mesela komsusunu akrabasını, bir ünlüyü ya da işadamını takip ettiren insanlar var. Basında çok defa duymuşsunuzdur. Ünlü sanatçıların gizli fotoğrafları ifşa oluyor. İşte onları bizler ortaya çıkarıyoruz. 7'den 70'e herkes birisini ifşa etmenin peşinde."

Mevlüt YÜKSEL

Etiketler: ,
  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

Asıl en büyük tehlike, rönesansı kaçırdık, sanayi devrimini kaçırdık, uzay çağını kaçırdık, çoğu elden gitti ama az bir çabayla bilgi çağının da dışında kalmayı başaracağız. Uzmanlarımız 10 yaşındaki çocuktan korkuyorsa durumumuz hazin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 12:18
The Crew The Crew

10 YAŞINDAKİ KORKMA SEBEBLERİ ŞUAN BİZİ GEÇEN YABANCI ÜLKELERİ BİLE KISA SÜREDE SİBER ORTAMDA GERİDE BIRAKTIK YAZILIMDA ANCA İSİMLERİ VAR AMA HİÇ BİR ŞEKİLDE BİZİM YAPTIKLARIMIZLA BAŞ EDECEKLERİ SİSTEMLERİ YOK YANİ ŞUAN EN İYİSİ DURUMUNDAYIZ DÜNYADAKİ EN İYİ HACKER GRUPLARI TÜRKİYEDE ÖRNEK TÜRK GÜVENLİĞİ İSİMLİ HACKER GRUBU FBİ İNTERPOL VE NİCE DEVLET SERVERİNİ HACKLEDİ BUNUN YANI SIRA YURT DIŞINDAKİ BİZE DÜŞMAN ÜLKELERİN HACKERLERİNİDE AYNI ŞEKİLDE

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 15:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.