;

'in raporunda 'nün cin kovma seansları!

İşleri Başkanlığı’nın raporu, örgütün elebaşısı Gülen’in ‘cincilik’ yaptığını ortaya koydu.

Diyanetin raporunda FETÖnün cin kovma seansları!

İşleri Başkanlığı'nın vaaz kasetleri ve basılı kitapları üzerinden elebaşısı Fetullah Gülen'in 40 yıllık dini söylemini analiz etttiği raporda, teröristbaşının cincilik merakına değinildi. Gülen'in 1995 yılında İzmir'de basılan "Fasıldan Fasıla 2" adlı kitabında, "İstesek biz de cinlerle meşgul olabilir ve onları bazılarının üzerine salar hatta akılları ile de oynayabiliriz. Ama hiçbir peygamber bu yolda yürümemiş tebliğ ve irşadına bunları bulaştırmamıştır" dediği belirtildi.

Gülen'in yine üç aylık bir çalışmayla cincilik ve medyumluğun mümkün olduğunu savunduğu ifade edilerek, "İnancın Gölgesinden 1" kitabında şöyle dediği aktarıldı: "Şimdiye kadar ele almaya çalıştığımız ruhu geliştirmek suretiyle gelecek adına ruhla kontak olma… keşif ve keramet… hiss-i kable'l vuku…telepati…içten geçenleri okuma…medyumluk ve yoga… ruh ve cin çağırma gibi hadiselere her mümin muttali olabilir. Bunlar bazıları için üç aylık bir çalışmayla elde edilebilecek şeylerdir."

Diyanet raporunda, kendine göre bir din inşa eden Gülen'in cin konusuna değindiği bir sesli vaazında, cinlerin, habis ruhların şizofreniye yol açabileceklerini öne sürdüğü belirtilerek, din tacirinin şu ifadeleri aktarıldı: "…mümkündür şizofreni de damarın içine yine cinler dolsun ve bozsunlar onun muvazenesini, bozsunlar. Sinir sistemini harab etsinler, bazen çıldırtsınlar, bazen de muvazeneli tutsunlar…"

Raporda, Gülen'in bu düşünce tarzının Orta Çağ Hristiyanlığında akıl hastalarının içine cin girdiği kabulüyle paralellik arzettiğine dikkat çekildi.

FETÖ liderinin bir başka sohbetinde Ashab-ı Bedir'in isimleriyle cin kovduğunu iddia ettiği belirtildi. Gülen söz konusu sohbetinde, cinlerin musallat olduğu bir kadını iyileştirdiğini savunarak, "Ashab-ı Bedir'in adını götürdüm. Ben çok kerametlerini görmüşüm Bedir ashabının. Dedim, bunu onun yanına koyalım, belki Ashab-ı Bedir, Hz. Hamza bir görünüverir bu cinlere. Ben merdivenlerden daha çıkarken kadın bağırmaya başladı yukarıda. Diyorlarmış ki hoca geliyor, onun da iflahını keseceğiz. Ben daha girmedim eve. Tamam dedim, tuttu bizim iş. Ben Ashab-ı Bedr'in adını götürdüm. O trans halinde kendinden geçmiş, hekimler bunu çok iyi bilirler. Arkadaşım gitti. Böyle diyor onu şuradan göğsüne bırakıverdim. Başladı konuşmaya, duyuyoruz biz sesini: Niye kaçıyorsunuz? Hz. Hamza geldi diye kaçıyorsunuz değil mi? Ashab-ı Bedir geldi diye kaçıyorsunuz. Nasıl izah edersiniz bunları? Edemezsiniz ve sonra Allah'ın tevfik ve inayetiyle tertemiz oldu, şimdi hacca gitti bu sene..." ifadelerini kullanıyor.

Ashab-ı Bedir'in isimleriyle cin kovduğunu iddia ettiği belirtildi. Gülen söz konusu sohbetinde, cinlerin musallat olduğu bir kadını iyileştirdiğini savunarak, "Ashab-ı Bedir'in adını götürdüm. Ben çok kerametlerini görmüşüm Bedir ashabının. Dedim, bunu onun yanına koyalım, belki Ashab-ı Bedir, Hz. Hamza bir görünüverir bu cinlere. Ben merdivenlerden daha çıkarken kadın bağırmaya başladı yukarıda. Diyorlarmış ki hoca geliyor, onun da iflahını keseceğiz. Ben daha girmedim eve. Tamam dedim, tuttu bizim iş. Ben Ashab-ı Bedr'in adını götürdüm. O trans halinde kendinden geçmiş, hekimler bunu çok iyi bilirler. Arkadaşım gitti. Böyle diyor onu şuradan göğsüne bırakıverdim. Başladı konuşmaya, duyuyoruz biz sesini: Niye kaçıyorsunuz? Hz. Hamza geldi diye kaçıyorsunuz değil mi? Ashab-ı Bedir geldi diye kaçıyorsunuz. Nasıl izah edersiniz bunları? Edemezsiniz ve sonra Allah'ın tevfik ve inayetiyle tertemiz oldu, şimdi hacca gitti bu sene..." ifadelerini kullanıyor.

Etiketler: ,
  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi 12:15

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

VALLAHİ CİN GÖRMEK İSTİYEN FETÖYE BAKSIN......................

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 20:02
memo memo

serefsiz fetosa iyi yakismis chuckie kellesi

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.07.2017 16:23
tesa tesa

gercek hocalar cami hocalari cinlerle iltibat kurmaz. sahte hoca sahte imam yanlis dini alma takma laflari kitaplarinda sonra bahane yaparken sucu kabul etmeyen islami sucluyorlar bunun gibi fetö sahte mesiah sahte peygamber sahte imam bunlari allah coktan saptirmistir bunlar insan degildir bunlar ruhunu seytana satmistirlar uc kurus icin. zinistler hepsi seytana tapar ucuncu tapinak kurmak icin butun muslumanlarin kanini akitillar zionist devleti amerikayi tutuyor ingiltereyi cunku gercek decal ingilterededir bir manastirda saklanir ucuncu tapinak olsun decal karsimiza cikacak ve kendisi yahudi suyundandir. su anda decal insan kiliginda'dir butun bankalari onundur. akilinizi kulanin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 13:26
yabanci yabanci

1995-99 arasinda ABD nasa adina ,ortadogudsn 120 civarinda cincilik yapan medyum goturmustu. Demekkki feto yine sekil degistirip devletin icine nasil dizdiysa ,abd giden cincilerin arasinada sizmis. Svava su meddele ekibindeki yuzu kapali dansozlerden biride o olmasin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 13:12
ARAFTAN ARAFTAN

İmamların bir kısmı , hoca efendi hastalıkların bir kısmının cinlerden olduğunu söylüyor derlerdi. Demek ki parasız kalıp para için cincilik yapacakları günlere de yatırım yapmış keltoş

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 12:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.