;

Bakan Albayrak açıkladı: Yeni bir kurum geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Baknı maden sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak "Bu modelde kırmızı çizgilerimizden biri "İş sağlığı ve güvenliği" olacak. Bunun için müstakil kurum olan "Maden Güvenlik Kurumu"nu kuruyoruz" dedi.

Bakan Albayrak açıkladı: Yeni bir kurum geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , maden sektörü ile ilgili bir dizi açıklamada bulundu. Bakan Albayrak en az enerji kadar maden sektörünü de önemsediklerini ve maden sektörünün gelişmesi için önemli atılımların atılacağının sinyallerini verdi.

Bakan Albayrak maden sektörü ile ilgili bir haberi de paylaştı. Maden sektöründe kazaların ve ölümlerin önüne geçebilmek için 'Maden Güvenlik Kurumu'nu açacaklarını duyurdu.

BAKAN ALBAYRAK'IN O AÇIKLAMALARI:

Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında maden sektörü istişare toplantılarımızı yaptık. En az enerji kadar madenciliği de önemsiyoruz.

Hammadde ihracatına dayalı anlayıştan, ürün geliştirme ve daha fazla katma değer sağlayacak yeni madencilik modeline geçmek için hazırız.

Bu modelde kırmızı çizgilerimizden biri "İş sağlığı ve güvenliği" olacak.Bunun için müstakil kurum olan "Maden Güvenlik Kurumu"nu kuruyoruz.

En modern yöntemlerle, düzenli ve daha sık denetimlerle madencilikte artık "güvenlik kültürü" oluşturacağız.

Yeni iş ve finansman modelleri ile maden sektörümüzün güçlenerek, dünya ile rekabet edebilecek bir yapıya kavuşmasını sağlayacağız.
  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi 20:51

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.