;

Aralıksız beddua talimatı

/ soruşturması kapsamında 534 sanık hakkında hazırlanan iddianamede örgütün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aralıksız beddua edilmesi yönünde talimat verildiği belirtildi.

Aralıksız beddua talimatı

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen, örgütün bir dönem sözde "Rusya şehir imam yardımcılığı" ile "diyalog sorumlusu" olarak görev yaptığı belirtilen Ü.Ö, / mensuplarının "beddua nöbeti" ile ilgili bilgi verdi.
İtirafçı Ü.Ö, ifadesinde, 17-25 Aralık'tan sonra Saint Petersburg'dayken beddua saatlerinde belirlenen kitaplardan Cumhurbaşkanı ve hükümete aralıksız beddua edildiğini söyledi.

Sohbet faaliyetlerinde bulunan A.Ö'nün nasıl beddua edileceğini anlattığını belirten Ü.Ö, "Belirlenen dua saatlerinde verilen sayfa aralıklarındaki duaları okumaya ikinci bir emre kadar devam edeceğimiz söylendi. Bu şekilde her gün aralıksız Cumhurbaşkanı'na ve mevcut hükümete beddualar edildi." diye konuştu.

BULUNDUKLARI HER ÜLKEDE 24 SAAT BEDDUA EDİLMİŞ
Ü.Ö, beddua saatinin Fetullah Gülen'in talimatıyla örgüt mensupları tarafından günün 24 saati yapıldığını, bu saatlerin bulunulan ülkeye göre "ülke abisi" tarafından ayarlandığını dile getirdi.

Ü.Ö, şu beyanlarda bulundu:
"Saint Petersburg'daki dua saatini ayarlayan A.Ö, bizlere ülke ağabeyinden aldığı talimatla Saint-Peterburg saati ile 22.30-23.30 saatlerini dua saatimiz olarak bildirdi. Dua saati bütün cemaat mensuplarını kapsıyordu ancak hükümet ve Cumhurbaşkanı hakkındaki beddua kısmı cemaatin evli mensuplarına talimat olarak bildirildi."

"TWİTTER'IN KULLANILMASI ZORUNLUYDU"
Ü.Ö, FETÖ/PDY örgütlenmesinde "itaat"in önemli olduğunu, kuralların çiğnenmesi ve "abiler"in sözünün sorgulanmasının sakıncalı görüldüğünü anlattı.

FETÖ/PDY yapılanmasında "Facebook"un yasak olduğunu belirten Ü.Ö, "Sosyal medyada 'Twitter' isimli sitenin kullanılması zorunluydu. Yapılanma içinde bulunan cemaat mensuplarının birinin hesabı vardı. Twitter üzerindeki hesaplarında mevcut hükümete oy verilmemesi ve hükümet aleyhine propagandalar yapıldı." şeklinde konuştu.

İddianamede ifadesine yer verilen tutuksuz sanıklardan Uğur B. de yapılanma içindeki arama tarama mesullerinin (ATM), "cemaat" içindeki birim ve kişilere haber vermeden üst araması, telefon kayıtları ve sosyal medya hesap dökümlerinin kontrolünü yaparak, üst birimde görevli kişiye aktardığını kaydetti.

Etiketler: , ,
  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi 15:40

kalan karakter 1000

tımarcı yusuf tımarcı yusuf

mikrop herif vatanım vatanım diyorsun. bu ülke insanı sana gereken cevabı vermedimi, bu neyin hırsı bir insan ülkesinden bu kadar nefret edermi, martabaz,şakraban, zavallı,müptezel, bu ülkeye daha fazla zarar verme içinde insanlıkdan bir parça varsa

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.07.2017 19:22
hasan ali hasan ali

edin aralıksız devam şükür siz ettikçe tersine dönüyo batıl olduğunuz için Rabbim başınıza geçiriyo

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 29.07.2017 17:43
memo memo

istedigi kadar beddua etsin pust fetos itin duasi kabul olsaydi gokten kemik yagardi

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 29.07.2017 16:57
noname noname

kerizlerrrrrrrrrrrrrr papazın bedduası anca bu kadar olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 29.07.2017 16:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.