;

ABD’den PKK’ya 809 TIR silah

Amerika, PKK’ya bir ayda görülmemiş bir silah sevkiyatı yaptı. Türkiye’nin Karaçok’taki silah deposunu vurmasının ardından harekete geçen ABD, örgüte tam 809 tır silah gönderdi.

ABD’den PKK’ya 809 TIR silah

ABD'nin, Suriye'de terör örgütü PKK/PYD'ye, DEAŞ'la mücadele gerekçesiyle askeri yardımları devam ediyor. Son bir haftada yapılan iki sevkiyatta toplamda 180 tır, Rakka'nın kuzeyindeki örgüt unsurlarına gönderildi. Haseke'deki kaynaklar, 22 Temmuz'da 100, dün 80 olmak üzere askeri araç gereç ve mühimmat taşıyan toplam 180 tırın, Irak sınırından geçerek örgüt kontrolündeki Haseke'ye girdiğini bildirdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

BU KADAR SİLAH ORDULARDA YOK!
Konvoyda, üstü kapalı tırlar, iş makineleri, personel taşıyıcı araçlar dikkati çekti. Ayrıca 5 Haziran'da 60, 12 Haziran'da 20, 16 Haziran'da 50 ve 21 ile 26 Haziran'da toplam 120, 5 Temmuz'da 82, 9 Temmuz'da 102, 13 Temmuz'da 95, 17 Temmuz'da 100 olmak üzere 629 tır, PKK/PYD bölgesine teslimat yapmıştı. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan edinilen belgelerde, Suriye'de PKK/PYD'nin de içinde olduğu gruplara verilecek silahlar listesinde, 12 bin kalaşnikof marka tüfek, 6 bin makineli tüfek ve 3 bin 500 ağır makineli tüfeğin yanı sıra 3 bin Amerikan yapımı RPG-7 ve bin Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavarın da yer aldığı görülüyor.

2016'DAN BERİ MÜHİMMAT YAĞDIRIYORLAR
Belgede ayrıca aynı kapsamda değişik kalibreye sahip 235 havan topu, 100 keskin nişancı tüfeği, 450 PV-7 tipi gece görüş dürbünü ve 150 kızılötesi lazer aydınlatıcı dürbünün terör örgütüne ulaşacağı bilgisi yer alıyor. ABD'nin öncülük ettiği Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu, Rakka kent merkezine yönelik operasyonunun 6 Haziran itibarıyla başladığını duyurmuştu ancak ABD'nin PKK/PYD'ye Nisan 2016'dan bu yana askeri yardımda bulunduğu biliniyor.

  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi 11:01

kalan karakter 1000

murat keser murat keser

kuzey koreye dis geciremeyen Amerika, güc kaybi yasadiginin farkinda ve giderayak son hamlelerini oynuyor, kuzey koreden bir füze firlatilip bunlarin deposu vurulsa ne güzel olurdu

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 29.07.2017 17:53
OSMANLI OSMANLI

şunu hep söylüyorum bu pislik ABD yi incirlikten kovunnnnnnnn. BU ŞEYTAN ÜLKE ORADA ÜS KURACAK VE SONRA İNCİRLİĞİ terk edecek onlar gitmeden biz kovmalıyız pislikleri. bu silahların karşılığı PETROL dür. şimdi bu silahları veriyor karşılığında o toprakların petrolüne el koyacak. rusya çin k.kore iran birleşip bu pisliğe savaş açmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 29.07.2017 16:38
memo memo

ey serefsiz terorist abd 809 degil 1800 tirda yollasan arti pyd ile sende saldirsan ALLAH in izni ile mehmetcik ile bas edemezsiniz cunki ALLAH bizimle beraberdir

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 29.07.2017 16:28
misafir misafir

ABD, Erbil’deki askeri üssüne Akdeniz’den lojistik sağlayarak tam faaliyete geçirebilmesi için, 1.ADIMDA Erbil’i bir koridorla Akdeniz’e açmak zorunda. Koridorun önündeki tek engel El-Bab ve Hatay. PKK’nın Amanos yapılanması bu yüzden kurulmuştu. 15 Temmuz öncesi ABD’nin terörist askerleri Hatay ve Kilis sınırına bu yüzden yığınak yaptı. ABD ağzıyla konuşan SDG, 2016 Eylül’de Hatay’ı işgal edeceklerini bu yüzden duyurdu ve uzun zamandır silahlandırdığı YPG’nin adını bu yüzden SDG olarak değiştirdi. 2.ADIMDA, İran’ı vurarak Erbil’den Hazar denizine bir koridor açıp Rusya’nın yumuşak karnına ulaşmak, Orta Asya havzasını kontrol etmek ve Çin ile Avrupa’nın arasına girip asıl rakibi olan Çin’i durdurmak isteyecek. Çin ile giriştiği ölüm kalım savaşında ABD’nin çöküşü yada dünya liderliği bu projenin gerçekleşmesine bağlı. SONUÇ: YPG koridoru ABD’nin can damarı. El Bab’daki Türk askeri ABD’nin can damarının üzerine basıyor. Şimdi ya ABD bizi söküp atacak ya da biz ABD’nin işini bitireceğiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 29.07.2017 14:32
misafir misafir

ABD, Çin ile giriştiği liderlik yarışını kaybederse dünya ikincisi olamayacak, parçalanacak. ABD, “Erbil merkezli yıldız projeyi” (Erbil’den beş denize koridor açıp, bu denizleri, ticaret ve enerji yollarını kontrol etmeyi planlıyordu) uygulamaya başlarken, Türkiye engelini 15 Temmuzda kolayca aşacağını zannediyordu. Zincirlerini kıran aslan yavrusu 15.07 yi atlatıp El-Bab’a girerek, Erbil-Akdeniz koridorunun Akdeniz’e çıkış kapısı olan Hatay’a kalkan (Fırat Kalkanı) oldu. Endişelenen ABD’nin can damarına bastı. (Rusya, Suriye’nin Akdeniz sahilini işgal ederek ABD’yi Hatay’a mecbur etti. ABD ile Türkiye’yi karşı karşıya getirdi.) Size basit bir işgal, yada boru hattı güzergahı gibi görünen YPG koridoru ABD’nin CAN DAMARI! Yüce Allah, ABD’yi getirip can damarını Mehmetçiğin ayağının altına koydu bunun FARKINDA olun! ABD’nin bu projesi Rusya ve Çin’e anlatılmalı. ABD yaşayabilmek için bu damarı açmak zorunda. SONUÇ: Dünya ikimize dar geldi ya ABD ayakta kalacak ya Türkiye. Allah BİZimle!

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 29.07.2017 15:33
tesa tesa

pkk'yi , pyd, ypg ingiltere kurmustur leninist marksizm darwinmz dinsiz imanis bir develt kurdurtmak istiyorlar cunku su apo öcalan dinsiz imansiz'dir onun kitaplarinda dinsizligi yazar apo gercek turk degil ermeni usagi bizden adi ama bizden degildir musluman görunen ama musluman degildir. amerika calisiyor cunku babsi ingilterdir anglo americans bunlarin kani bozuktur coktan bozuktur. bunlar kurtlerin dusmanlaridir hergun musluman kurtleri ölduruyorlar.bunlar kurtleri kulaniyorlar ve cöp kutusu bir kenara atacaklar. kurtler akili olmalidirlar bu dinsiz oyunu oynamasinlar benden tafsiye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 29.07.2017 13:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.