;

İngiliz elçiden FETÖ'nün 'ine destek

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, FETÖ'nün yayın organı 'e destek dolu mesaj verdi.

İngiliz elçiden FETÖnün Cumhuriyetine destek
Terör örgütlerinin yuvası haline dönen 'e konuşan İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, gazeteye destek verdi. Daha önce 'FETÖ terör örgütü değildir' diyen İngiliz Büyükelçi'nin, FETÖ tarafından ele geçirilmiş gazeteye verdiği destek hiç şaşırtmadı.


TUTUKLU YARGILAMA ÇOK KAPSAMLI
Cumhuriyet duruşmasını takip ediyor musunuz? Sizce sonuç Türkiye'yi hukukun üstünlüğü konusunda güçlendirecek mi?

Türk mahkemelerindeki davaların detaylarına değinmek istemiyorum. Ben bir avukat ya da hakim değilim; mahkemelerin kararlarını tahmin edemem. Ama iki şey söylememe izin verin. Birincisi, tekrar edeyim ki darbe girişiminin sonrasındaki son derece kargaşalı, geniş ve zor koşullarda ifade özgürlüğü ve diğer bazı özgürlüklerin bir şekilde zorlanmakta olduğu yönünde artan endişelerimiz var ve Türkiye'deki demokratik tartışma ve ifade özgürlüğü ortamına geri dönüldüğünü görmek istiyoruz. Dolayısıyla, Cumhuriyet davasına bakacak olursak, Cumhuriyet davasını elbette takip ediyoruz; ve bu davada adli sürecin, adil kanıtlarını görebileceğimizi ve eğer suçlandıkları konularda masum oldukları gösterilirse insanların hızla serbest bırakılacaklarını umuyorum. Daha önce kamuya açık bir şekilde söylediğimiz daha kapsamlı bir konu var; tutuklu yargılama, gerektiğini düşündüğümüzden çok daha fazla ve kapsamlı bir şekilde kullanılıyor. Bu çerçevede davayı, bireylerin ayrıntılarıyla ilgili herhangi bir yorum yapmadan izliyoruz. Bir gazete olarak Cumhuriyet'e bakacak olursak; 30 yıl önce benim Türkçeyi öğrendiğim gazetelerden biri. Hep en zor Türkçe'ye sahipti. O günlerde Cumhuriyet, Türkiye'nin geri kalanından farklı bir dil kullanırdı. Ama her zaman büyük ve önemli bir gazeteydi. İsminin de gösterdiği gibi Cumhuriyet'in başından itibaren var olan ve Cumhuriyet ile özdeşleşen bir gazete. Siz de biliyorsunuz; yıllarca özgürlükler için direnmiş gazeteler ve gazetecilikte yüksek profesyonel standartlar önemlidir ve ben Cumhuriyet'i bir kurum olarak destekliyorum.

  • 28 Temmuz 2017, Cuma 09:44

kalan karakter 1000

memo memo

bunlari kim vurduya getirip geberteceksin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.07.2017 18:55
Abidjan Abidjan

It iti isirmaz, bunlarin hepsi emperyaliste birer kafa. Guya demokrat insanlar, Rabbim belanizi versin, fasistler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 28.07.2017 13:14
gül pembe gül pembe

adAMIN AĞZI başka söylüyor GÖZLERİ BAŞKA söylüyor sinsi itler

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 28.07.2017 11:34
Mehdi Mehdi

kafir,kafirin dostudur.pislik pisliği bulur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 28.07.2017 10:15
Ramba Samba Ramba Samba

Bunlarin alayi Ajan TEK GÖZLÜ KORSAN. Don Feto Korsanlarin Kürekci Taifesi 15 Temmuz sadece bir Darbe girişimi degil --->Türk Milletini esir almak, Ülkeyi Işgal istila girişimiydi Moore 007 demecindeki celiskiye Dikkat ettiyseniz -->Don Feto darbenin icinde kürekleri cekiyor Ama CARKCI degil, Tu K.K. degil. O ZAMAN Carkcisi Kim, Kaptani kim

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 28.07.2017 10:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.