;

'dan 'na tokat gibi yanıt

CHP lideri 'nun salı günü söylediği yalanlara bu sefer de 'dan cevap geldi...

YSKdan Kılıçdaroğluna tokat gibi yanıt

Yüksek Seçim Kurulunca (), 16 Nisan 2017'de yapılan Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin tutanaklar ile seçim sonuçları karşılaştırıldığında, hiçbir müdahalenin olmadığının herkes tarafından görülebildiği bildirildi.

Kurulun internet sitesinde yer alan açıklamada, 16 Nisan 2017'de yapılan referanduma ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal 'nun "Sadece mühürsüz oylar değil, YSK'dan da müdahale ettiler. Hakkımızı arıyoruz, hem yurt içinde hem de yurt dışında itirazlarımızı, başvurumuzu yaptık. Yarın o kararı verenler de müdahale edenler de yargılanacak. Sandıkların yüzde 74'ünün sonuçları elimizde ancak YSK'dan farklı müdahalelerde bulunulduğunu düşünüyoruz." şeklinde beyanda bulunduğuna dair haberlerin basında yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, YSK tarafından ıslak imzalı sayım döküm cetvellerinin, sandık sonuç tutanaklarının yüzde 98'inin halk oylamasının yapıldığı aynı gün, yüzde 100'ünün de ertesi gün seçime katılma hakkı olan siyasi partilerle eş zamanlı olarak paylaşıldığı hatırlatıldı.

Ayrıca oy verme günü, siyasi partilerin bilişim uzmanlarının seçim sonuçlarının toplandığı sistem merkezine davet edilerek çalışmaları yerinde izlemelerinin sağlandığı ifade edilen açıklamada, referandumda, çoğunluğu siyasi partili üyelerden oluşan sandık kurullarınca sayım dökümü yapılarak oluşturulan ıslak imzalı tutanakların yüzde 100'ünün "www.ysk.gov.tr" sayfasından 80 milyon vatandaşın erişimine açık olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Tutanaklar ile seçim sonuçları karşılaştırıldığında hiçbir müdahalenin olmadığı herkes tarafından görülebilmektedir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklama gerçeği yansıtmamaktadır." ifadesi kullanıldı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?
​Kılıçdaroğlu salı günkü grup toplantısında "Sadece mühürsüz oylar değil, YSK'dan da müdahale ettiler. Yarın o kararı verenler de müdahale edenler de yargılanacak" diye konuşmuştu...

Etiketler: ,
  • 27 Temmuz 2017, Perşembe 20:50

kalan karakter 1000

GARİP YOLCU GARİP YOLCU

Hile yoluyla kazanılan adalet buzun üstüne yapılan bina gibidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.07.2017 11:37
Sinan Sinan

Bu adam neyin kafasını yaşıyor anlamadım. Yemin ediyorum kendi partisinin vekilleri bile bu adama inanmıyor. Hani ne oldu sayın İNCE, Sayın BAYKAL sesiniz kısıldı susturldunuzmu yoksa?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 28.07.2017 09:21
M.KULAÇ M.KULAÇ

Bir siyasi lider kendi ülkesini başka bir ülkeye nasıl şikayet eder mi? Bunlar nasıl sosyal demokrat,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.07.2017 09:10
ihsan ihsan

mahkeme heyeti bu herifi yalanlıyor bunda hiç utanma arlanma yokmu yahu pes

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 28.07.2017 08:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.