;

Başbakan: Biz sizi Alman şirketi olarak görmüyoruz

Başbakan Yıldırım, nin yöneticileri ile görüşmesinde, "Çok açık söylüyorum, biz sizi Alman şirketi olarak görmüyoruz. Biz sizi bu ülkenin şirketi olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Başbakan: Biz sizi Alman şirketi olarak görmüyoruz

, nin yöneticileri ile görüşmesinde, "Sizin, yaşanan gelişmelerden dolayı herhangi bir zarar görmemeniz, bu gerilimin bir parçası olmamanız bizim açımızdan çok önemli. Çok açık söylüyorum, biz sizi Alman şirketi olarak görmüyoruz. Biz sizi bu ülkenin şirketi olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Alman şirketlerinin yöneticileri ile görüşmesinde, "En az yarım asırdan beri Türkiye'de olan, artık bir Alman firmasından ziyade Türk firması gibi halkın hafızasında yer almış yatırımcılarımızın haksız bir şekilde burada bir eleştiriye tabi tutulması, onların bu ilişkilerden bir bedel ödemesi bizim asla düşüneceğimiz bir şey değildir." ifadelerini kullandı.

İŞTE O ŞİRKETLER
Görüşmeye katılan şirketler: Bosch Tic., Bosch Otomotiv, Siemens, Mercedes, Allianz Sigorta, Metro Grup, Türkoğlu Law, Thyssen Krupp, Frankfurt Messe, Statkraft Elektrik, Krone Ticaret, Metro Market, Basf, Eczacıbaşı İlaç, PWC, Media Markt, Şahinler Holding, Yapıkredi-Unicredit, EBRD

Görüşmeye ayrıca Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve AB Bakanı Ömer Çelik de hazır bulundu.

Başbakanlık kaynakları, katılımcıların Türkiye'deki toplam ihracatlarının yaklaşık 10 milyar dolar olduğunu, toplam yatırımların ise yaklaşık 20 milyar euro'ya ulaştığını bildirdi.

  • 27 Temmuz 2017, Perşembe 11:39

kalan karakter 1000

birsu birsu

teröristleri bizden kazandıkları paralarla beslesinler. ne ala memleket.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.07.2017 21:11
ibrahim ibrahim

niye kafanizi tactniz Bir kelimeyeki birakin yatirimina devam etsinler bize lazim olanida o bizsizi turk sirketi gibi goruyoruz demis tuk olarak goruyoruz dememis dese dahi bir siyasetten ibaret herkese mavi boncuk vermis kotumu hepsi turkiye cumhuriyetinin refahi icin kisaca devletimiz isini bilir inanalim beraber olalim saflari sıkıştıralım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.07.2017 16:58
taka41 taka41

iyi ama onlar Alman Firmalari...kac yil gecerse gecsin...onlardan bizde kendimizi alman olarak görmüyoruz diye bir beyan gelmedi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 27.07.2017 15:33
ado ado

sayın başbakanım alamandan alman olur türkten türk olur alamandan türk olmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 27.07.2017 14:27
ADEM ADEM

demeki alman halki irkci ki siyasiler türkiyeyi secim kozu olarak kulaniyor hemid türk düsmanligina halkini sürüklüyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 27.07.2017 13:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.