Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.07.2017 01:47
  • Son Güncelleme: 26.07.2017 02:16

İşte ’nin ‘Adaleti’

söz konusu kendi leri olunca adaleti unuttu. Belediyesi’nde taşeron işçiler işten atılmayla karşı karşıya kalınca eylem yaptı, yollarda dağları oluştu. Beşiktaş Belediyesi’nin yüzde 400’lük emlak vergisi halkı isyan ettirdi. ’de İZDENİZ grevi nedeniyle hayat durdu

İşte CHP’nin ‘Adaleti’
Adalet kisvesi altında yürüyüş yapan ve halkı ayaklandırmaya çağıran Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu kendi leri olduğunda adaleti unuttu. Taşerona verilen kadro sözü havada kaldı. Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, ihaleye alınmayan şirketleri nedeniyle eylem yaptı, sokaklarda dağları oluştu. Beşiktaş Belediyesi'nde de yüzde 400 artırılan emlak vergisi halkı canından bezdirdi. Duruma tepki gösteren 10 bin vatandaş, Beşiktaş Belediyesi'ne dava açmaya hazırlanıyor. CHP'nin kalelerinden biri olan 'de de durum farklı değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDENİZ'de ise maaş konusunda verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle işçiler greve gitti. İzmir'de çalışmayan vapurlar nedeniyle şehir trafiği felç oldu. İzmir'deki metro ve otobüs hatlarında mesai saatlerinde yaşanan yoğunluk yüzünden kentte hayat durma noktasına geldi.

ŞİŞLİ'DE ÇÖP DAĞLARI OLUŞTU
CHP'li Şişli Belediyesi'nin iştiraki olan Kent Yol Şirketi, belediyenin adaletsiz uygulamalarına 'artık yeter' dedi. Kent Yol çalışanları da duruma eylem yaparak tepki gösterdi. Eylem nedeniyle Şişli'de 2 gündür çöp dağları oluştu. Şişli Belediyesi'nin önünde toplanan gruplar, "Taşerona kadro vereceğiz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşünü hatırlatarak "Biz de adalet istiyoruz" şeklinde tepki gösterdi.

İHALEYE KATILAMADI
Şişli Belediyesi'nde dün ihale görüşmeleri vardı. Eski Şişli Belediye Başkanı Gülay Atığ döneminde kurulan Kent Yol şirketi ihaleye katılamazken kazanan 3 ortaklı Marmara Birlik- Marmara Grup-ABS Marmara şirketleri oldu. Kent Yol'a bağlı 900'ü sendikalı bin 171 işçi, Şişli Belediyesi'nin önünde dün toplanarak yaşananları protesto etti. İşçiler "Başkan Hayri İnönü, belediyenin iştiraki olan şirketi ihaleye sokmuyor. Bu durum büyük bir adaletsizlik. Kendi belediyesinde adaletin uygulanmadığı bir dönemde yapılan adalet yürüyüşü samimi değil, adalet istiyoruz" dedi. İhalenin ardından taşeron işçilerin yeni gruba devredilmesi bekleniyor. Kent Yol'a bağlı işçiler ise eyleme devam edeceklerini açıkladı.FAHİŞ ARTIŞA PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ
Beşiktaş Belediyesi'nin 2018 yılı için yüzde 400 artışla belirlediği emlak vergilerine tepki gösteren 9 mahalle muhtarı, bu pazar Beşiktaş Çarşı'da "adalet" yürüyüşü yapmaya hazırlanıyor. SABAH'ın gündeme getirdiği istifa ve krizin ardından da ilçede 129 site yönetimi toplu olarak avukata vekalet vererek dava açtı. Beşiktaş'da oturan vatandaşların bireysel açtığı davalarla sayı 5 bine çıktı. Mahalle muhtarları ile vatandaşı karşı karşıya getiren fahiş artışla ilgili dava açanlardan birisi de 2014 yerel seçimde Beşiktaş'ta belediye başkan aday adayı olan Hakan Atalay'dı. Atalay, "Pazar günü tüm Beşiktaşlılar Çarşı'da olacak. Bu fahiş artışlara karşı 'Adaletli olun' diye pankart ve dövizler taşıyıp, yetkilileri protesto edeceğiz. Beşiktaş'a ve halkına bu zulmü yapmak kimsenin hakkı değil. Genel merkezin acilen önlem alması lazım. Aksi takdirde 10 bin vatandaş belediyeye dava açacak" dedi. Davaların artacağını belirten Nispetiye Mahalle Muhtarı Ayşe Şirinler de "Bu karar vatandaşa zulüm. Bir an önce yeni bir düzenleme yapılmalı" diye konuştu. Akatlar Mahalle Muhtarı Tayfun Kirmanlı ise "Bu artıştan herkesin canı yandı. Şerh koyduk. Her yerde büyük tepki var. Bu kararı revize etmezlerse dava sayısı 10 binleri bulabilir" ifadelerini kullandı.İZMİR 'DE TRAFİK FELÇ OLDU
İzmir Körfezi'nde ulaşımı sağlayan İZDENİZ personelinin başlattığı grev 14'üncü günü geride bıraktı. Vapurlar iskelelerde bağlı tutulurken, personel de nöbet tutmaya devam ediyor. İZDENİZ ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki görüşmelerden bir sonuç çıkmazken İzmir trafiği felç oldu. İzmir'deki metro ve otobüs hatlarında mesai saatlerinde yaşanan yoğunluk yüzünden kentte hayat durma noktasına geldi. Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) Şehir Hatları Şube Başkanı Hüseyin Sarayoğlu, "İzmir halkı grev nedeniyle perişan oldu. İZBAN ve ESHOT yolcu yoğunluğu yüzünden çalışamaz duruma geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi görüşmeye yanaşmıyor. Halkımızın isteği ve desteğiyle imza kampanyasına başlayacağız" diye konuştu.

HERKES PERİŞAN
5 aydır süren görüşmelerden sonuç alamadıkları için greve çıkmak zorunda kaldıklarını aktaran Sarayoğlu "Bize karada çalışanlara yüzde 9.5 zam önerdiler. Denizde çalışanlar için ise hiç zam yapmayacaklarını söylediler. Belediyenin diğer şirketlerinde yüzde 19 zam yapıldı. Biz de çift haneli zam istedik, yanaşmadılar. Bu durumdan biz de İzmir halkı da perişan oldu" dedi.

SABAH

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

EVET NEREDE TAKIM TUTAR GİBİ PARTİ TUTANLAR EEEEE KENDİ DÜSEN AGLAMAZMIS........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 13:59
taka41 taka41

yakisir chp ye ..adamlar...saklamiyorlar ne olduklarini...sükseli kadinlarin cöplerin yanindan havali havali gecmeleride bir baska konu....ama diyorum...hak ediyorlar herseyi...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 12:21
amasyalı amasyalı

chp bu şaşırmamak lazım artk

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 12:16
FatihSultan FatihSultan

chp li belediyeleri ve yönetimi yıllardan beri Milletin başına bir beladır, amaçları hizmet değil asıl amaçları Türkiye'yi tamamen bitirmek bakın belediyelerine hep ermeni firmaları tercih ederler ve çok yüklü ödenekler sağlarlar ama bu chpkk lılara asla ses çıkarılmaz Ülkesi için hizmet edene ise hemen hırsız derler asıl Türkiye'nin en büyük hırsızları chp lilerdir. Buyurun şişliler oy verdiğiniz chpnin belediye hizmeti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 11:35
İzmirli İzmirli

Çok değil geçen sene İZBAN metrosu için de greve gitme kararı çıkmıştı. 2 hafta boyunca grev devam etmiş bütün izmir perişan olmuştu. İşine yetişemediği için işini kaybedenler olmuştu. Aziz Kocaoğlu çözüm üretmek yerine inat üretti. En sonunda Ankaraya Ulaştırma Bakanlığına gitti bu sorunu çöz diye. Ulaştırma bakanı çözdü de rahata kavuştuk. Aziz Kocaoğlu ve diğer Chpli belediyelerin hali hep aynı. Laşkalık diz boyu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 26.07.2017 10:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.