Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.07.2017 09:38
  • Son Güncelleme: 24.07.2017 10:22

'li lerin soygununa sert tepki!

'li lerdeki yolsuzluklar CHP'nin en büyük destekçisi gazete olan Sözcü'yü isyan ettirdi. Gazete bugünlerde CHP'li belediyelerdeki kokuşma üzerinden Kılıçdaroğlu'na mesaj veriyor. Sözcü gazetesi o belediyelerdeki yolsuzluklarla CHP'yi seçimlerde bekleyen hezimet için şimdiden paniğe kapılmış durumda.

CHP'li belediyelerin soygununa sert tepki!

"Vatandaş yana yakıla leri şikâyet ediyor." diyen Turan, "Bazı yurttaşlar 'li belediyeleri "Halk düşmanı" ilân edecek kadar öfkeli!" yazdı.

"Yağmur gibi dert mesajları yağıyor!" diyen Turan yazısını şöyle sürdürdü:

"Vatandaş yana yakıla belediyeleri şikâyet ediyor.

Fakat bu şikâyetler AKP'li belediyelerden değil, ne yazık ki CHP'li belediyelerden…

Bazı yurttaşlar CHP'li belediyeleri "Halk düşmanı" ilân edecek kadar öfkeli!

Nedir bu kızgınlığın sebebi?

Yeni Emlâk Vergisi rakamları!

Son derece aşırı ve vatandaşı ezici!

Bilindiği gibi Emlâk Vergisi belediyeler tarafından dört yılda bir saptanan ve tahsil edilen bir servet vergisidir.

Arsa ve arazinin birim metrekare değeri belediyelerin takdir komisyonlarınca belirlenir, bu değerler esas alınarak emlâk vergisi hesaplanır.

Bu yıl 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında uygulanacak vergiler tespit ediliyor.

Ancak belirlenen rakamlar korkunç! Yüzde 700'e varan artışlar söz konusu…

En çok şikâyetin geldiği belediyeler ne yazık ki, CHP'li belediyeler!"

"BELEDİYE BAŞKANLARINI DÜZGÜN ADAMLARDAN SEÇİN"
Sayın Kılıçdaroğlu… Sen CHP'nin başısın ve maalesef halkını sevmeyen, halka kazık atmayı prensip edinen bu belediye başkanlarının aç gözlü davranışları seni yaralıyor!

Sayın Kılıçdaroğlu… CHP'li birçok belediyenin tespit ettiği (Başta Beşiktaş Belediyesi olmak üzere) bu aşırı Emlâk Vergisi oranlarının faturası CHP'ye kesilecek.

Bundan böyle Allah aşkına, lütfen belediye başkanlarını düzgün adamlardan seçin.

Halkını sevmeyen, insanlara yolunacak kaz gibi bakan adamları belediye başkanı yapmayın!

Bunun ağır faturası size çıkıyor ve seçimlerde yüzde 25 barajını aşamıyorsunuz!

İş adamı Zühtü Yorgancı'dan bir telefon aldım.

Hali vakti yerinde olan Zühtü Bey de CHP'li belediyelerin tespit ettiği Emlâk Vergisi'nden şikâyetçi. Dedi ki:

'Beşiktaş Etiler'de oturuyorum. Belediye 2018'de uygulanacak Emlâk Vergisi için arsa birim metrekare değerini akıl almaz ölçüde artırıp 30 bin liraya çıkarmış. Ne oluyor böyle? Adam mı soyuyorlar?

Dün Ceylan Bey'in ofisinde bir grup arkadaşla bu konuyu tartıştık. Hepsi de 'Lânet olsun! Bundan sonra CHP'li bir belediyeye oy verirsem elim kırılsın!' dedi.

"BİZİ İNEK YERİNE KOYARAK SAĞMAYA ÇALIŞMASIDIR"
Adı Jojo Gonceer… İstanbul Alkent'te yaşıyor. Beşiktaş Belediyesi'nin Emlâk Vergisi artışından o da binlerce vatandaş gibi şikâyetçi… Alkent'teki bütün arkadaşlarının sözcülüğünü yaparak şöyle diyor:

"Arsa rayiç bedel artışının fahiş olduğu kesin. 7 bin küsur lira olan metrekare birim fiyatı akıl almaz bir artışla 16 bin liraya yükseltildi. Nedir bu insafsızlık?

Dava açacağız. Vatandaşı düşünen yok! Eski rayice dönülmeyeceği kesin. Ancak dava sonucunda sağlanacak fayda olsa olsa rayicin düşürülmesi olacaktır.

Esasta kabul edemediğimiz Beşiktaş Belediyesi'nin bizi sağmal inek yerine koyarak sağmaya çalışmasıdır.

Vatandaşı yolmak isteyen belediyecilerden bunun hesabının sorulması gerektiğini düşünüyorum. Onun da zamanı gelecek elbette."

kalan karakter 1000

ado ado

ya chpnin tarihi yoksulluk kıtlık açlık sefalaettir bunu tavuklar bile biliyor ama ben reisin yerinde olsam kemal kılıçtar oğlunu bir şekilde yanıma alırım bunun yolları vardır

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.07.2017 14:21
VATAN VATAN

KİM BU DEVLETİN HAKSIZ PARASINI YİYORSA BABAM BİLE OLSA GEREĞİNİ DEVLET OLARAK YAPMAMIZ LAZIM.BENDEN SENDEN AYRIMI YAPMAMAK ŞARTI İLE .

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 24.07.2017 11:53
hasan diktaş hasan diktaş

VARDIR BIRŞEYLER ALDIRMAYIN ....HUYLU HUYUNDAN VAZ GECMEZ.........

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 24.07.2017 11:42
ALİ SÜMEN ALİ SÜMEN

Dürüstlük bence sadece Belediye Başkanı ile yetmez. Meclis üyelerininde en az Belediye Başkanı kadar dürüst ve vatansever, iş yapmasını bilen, Halk ile doğru iletişim kurabilen, üretken düşünceye sahip olan birileri olmalı. Şahsi çıkar peşinde koşanların bir araya geldiği topluluklar olması hem siyasi partilere ve hemde vatana zararı olur. Bu tipler, siyasetten uzaklaştırılmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 24.07.2017 10:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.