;

okuyan a alçak saldırı

'te okunduğu sırada cami bahçesine, 4 kişi tarafından maytap atıldı. Yükselen seslerden dolayı selayı yarıda bırakıp şahısları uyarmaya gelen ve kardeşi, saldırganlar tarafından sopayla dövüldü.

Sela okuyan imama alçak saldırı

Alibeyköy Karadolap Mahallesi'ndeki Nene Hatun Camisi'nin ı Münip Polat, gece saatlerinde okumak için minareye çıktı. Bu sırada bazı kişiler, şişelerin içerisine koydukları maytapları, cami bahçesine attı.

4 KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADI
Gürültü nedeniyle selayı yarıda kesmek zorunda kalan Polat, minareden aşağı inip neden maytap attıklarını sorduğu 4 kişinin saldırısına uğradı.Polat'ın sopayla dövüldüğünü görerek olaya müdahale etmek isteyen emekli polis memuru kardeşi Ethem Polat da darp edildi.

İMAMIN EŞİNE TAŞ ATTILAR
İmamı ve kardeşini darbeden kişiler, imamın eşine de taş atıp evinin camlarını kırdı.İmam Münip Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece sela okumaya başladıklarını belirterek, bu sırada karşı taraftan camiye saldırı yapıldığını söyledi.

"KÜFÜR VE HAKARET EDEREK SALDIRDILAR"
Polat, maytap ve bira şişeleriyle camiye saldırıldığını anlatarak, "Çok yüksek ses yaptığı için selayı bırakmak zorunda kaldım. Çocuklarımız ailemiz ve misafirlerimiz burada. Bu nedenle eşimin, 'ya böyle yapmayın çocuklarımız korkuyor' demesiyle tekrar oradan saldırı yapıyorlar. Bu nedenle selayı bırakmak zorunda kaldım. Bu işleri kim yapıyor teşhis etmek için yanlarına gittim. Caminin köşesinden onları gördükten sonra 'tamam beyefendi' dedim, geri döndüm. Biz geri geri gelince onlar bize küfür ve hakaret ederek, saldırı yapmaya başladılar. Biz geri çekildik. Bunlar bizim geri gelmemizi yanlış anladılar, üzerimize geldiler." diye konuştu.

"SELA OKUNDU DİYE YAPTILAR"
Kendilerinin olay büyümesin diye alttan aldıklarını dile getiren Polat, "Oradaki zatlar, bizi darbetti ve camimize saldırdılar. Biz de caminin içerisine girdik. Taş attılar, evimin camlarını kırdılar. Rica ediyoruz, 'ya burada çocuklar var lütfen yapmayın' diye, yine saldırıyorlar. Sela okundu diye yaptılar. Çünkü şimdiye kadar böyle bir şey olmadı. Selaya tahammülleri olmadığını anladım. İş büyümesin diye bir şey yapmadım."ifadelerini kullandı.

Polat'ın ağabeyi Ethem Polat da Ankara'dan kardeşine misafir geldiğini anlatarak, kardeşinin maytap sesleri nedeniyle dışarı çıkması üzerine, kardeşini yalnız bırakmamak için yanına gittiğini söyledi.

"BİZ VATANIN, MİLLETİN YANINDA KİŞİLERİZ DEMEMİZLE SALDIRDILAR"
Ethem Polat, yanlarına gittikleri kişilerin kendilerine "Burası bizim mahallemiz, böyle şeyler yapamazsınız" dediklerini ifade ederek, "Biz de dedik ki 'ya biz ne yaptık. Biz vatanının, milletinin yanında kişileriz.' Dememizle kardeşimin üzerine saldırdılar. Bana da yumruk attılar. Biz de kendimizi savunmaya başladık. Benim belimde silahım vardı. Olay büyümesin diye bir şey yapmadım." ifadelerini kullandı.

Etiketler: , ,
  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 08:10

kalan karakter 1000

Tamer Değirmenci Tamer Değirmenci

Adalet istiyoruz. Bu pislikler mutlaka ceza almalı. Vatan evladı savcı hakim kim varsa hemen harekete geçmeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 17.07.2017 17:15
enar enar

Şimdi keMAL, bu soysuzlar için de yürür. Allah insanı bir kere şaşırtmaya görsün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 17.07.2017 16:23
yasemin yasemin

buna olgunluk denir. silahi oldugu halde ates etmiyor. karsi taraf ise bir cocuk zekasinda saldirgan aptalin teki. neyse ki halk böyle vatan hainlerine yuz vemriyor. hepsinin ipligi pazara cikiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 17.07.2017 16:21
Eray Eray

İşte olgunluk böyle bir şey. Adamı ve kardeşini darp ediyorlar sopayla. Adam emekli polis, belinde silahı var ama olay büyümesin diye bir şey yapmıyor. Helal olsun. Büyük adamlarmış. Gelişimini, olgunlaşmasını tamamlayamamış ergen zekalı büyükler baksın da ibret alsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 17.07.2017 14:16
xs xs

Bu köpek soyları böyle yaptıkça REİS'e daha çok bağlanıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 17.07.2017 13:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.