;

O karenin hikayesi ortaya çıktı

15 Temmuz etkinlikleri için Ankara'dan İstanbul'a uçan Erdoğan'ın, uçaktaki selam verme görüntüsünün hikayesi ortaya çıktı.

O karenin hikayesi ortaya çıktı

TBMM 15 Temmuz Özel Oturumuna katıldıktan sonra İstanbul'da düzenlenen 15 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere Ankara'dan havalanan Erdoğan'ın uçağına Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı F-16 savaş uçakları eşlik etmişti.

KALBİMİZDESİN SELAMI
Cumhurbaşkanı, özel uçağının penceresinden göz göze geldiği F-16 pilotlarına "Kalbimdesiniz" selamı gönderirken, F-16 savaş uçağının pilotu Albay Mete Kuş da ilginç bir manevra yaptı.

ERDOĞAN'A KARŞILIK VERDİ
Albay Kuş, uçağını önce öne, sonra da sağa ve sola doğru yatırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamına karşılık verdi.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre; Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, Ankara-İstanbul hava hattında yaklaşık 10 bin metrede yaşanan fotoğraf karesinin ayrıntılarını değerlendirdi.

"BU PİLOTLAR ÖZEL OLARAK SEÇİLDİ"
Üçok, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, vatanına ve milletine bağlı F-16 savaş uçağı pilotu Albay Mete Kuş'un refakat ettiğini" söyledi. Üçok, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı'na refakat etmesi için F-16 savaş uçaklarını kullanan özel bir ekip oluşturulduğunu belirterek, "Bu pilotlar özel seçilerek ve detaylı incelenerek belirlendi" dedi.

Üçok, özetle şunları söyledi: "Selamlama fotoğraflarını inceledim. Cumhurbaşkanımızın içinde bulunduğu uçağın F-16 pilotu kanadına yaklaşıyor. Cumhurbaşkanımız elini kalbine götürerek 'Kalbimdesiniz' diyor, savaş uçağı pilotu da önce öne, sonra sağ - sola manevra yaparak selamlamaya karşılık veriyor. Uçağı Albay Mete Kuş kullanıyor. Albay Kuş, uzun zamandır Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uçuşlarında refakat eden vatanına, milletine bağlı kahraman bir pilotumuzdur."

ERDOĞAN'A PİLOT SAATİ VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Pilotlar Günü nedeniyle 26 Nisan 2017 tarihinde, Konya 3. Jet Üssünde görev yapan Albay Mete Kuş ve ekibini kabul etmişti. Cumhurbaşkanı Hava Koruma ekibinin komutanı olan Albay Mete Kuş, kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a pilot saati hediye etmişti.

  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 07:01

kalan karakter 1000

ilhann ilhann

işte asker bu asker peygamberin övdüğü.RABBİM muhafaza eylesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.07.2017 16:33
adsız adsız

Rabbim korusun cümle yiğitlerimizi

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 17.07.2017 11:35
turan turan

Helal olsun, Allah korusun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:56
TürkMücahid TürkMücahid

Böyle yiğit ve imanlı mücahid'ler olduğu sürece; VATANIMIZI BÖLEMEYECEK, PARÇALAMAYACAK, DİZ ÇÖKTÜREMEYECEK, KÖLENİZ YAPAMAYACAKSINIZ !!! Bu aziz millet kıyamete kadar ALLAH YOLUNDA CİHAD EDECEK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:35
AHMET AHMET

REİS'İN ALLAH'INA KURBAN GARDAAAAŞŞŞ

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 17.07.2017 09:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.