;

Gurbette vatan nöbeti

FETÖ'nün darbe girişiminin birinci yıl dönümünde dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşları " Demokrasi ve Milli Birlik Günü" nedeniyle demokrasi nöbeti tutmak için meydanları doldurdu. Şehitlere dua eden ve gıyabi cenaze namazı kılan Almanya, Makedonya, Bosna Hersek, ABD, İsviçre'deki gurbetçiler, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları attı.

Gurbette vatan nöbeti

FETÖ'nün darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki gurbetçiler şehitleri anma etkinlikleri düzenledi. Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Almanya'nın başkenti 'de vatandaşlar demokrasi nöbetine başladı. Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği önünde toplanan yaklaşık bin kişi, Türk bayrakları taşıdı. Üzerinde "Berlin nöbette" yazan dövizler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını taşıyan vatandaşlar, "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur eğilme, bu millet seninle" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan attı. Berlin Türk Şehitlik Camisi'nde sela okundu ve şehitler için dua edildi.

üsküp 15 Temmuz

ŞEHİTLER İÇİN KUR'AN
Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde de anma etkinlikleri düzenlendi. Şehitlere saygı duruşunun yapıldığı, Kur'an-ı Kerim okunduğu ve üst düzey konukların konuşmalar yaptığı programda, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan kısa film gösterildi. Türkiye'nin Trablus ve Tel Aviv Büyükelçiliklerinde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla "şehitleri anma" etkinliği düzenledi.

Berlin'de 15 Temmuz

MEDRESE IŞIKLANDIRILDI
Darbe girişimi sırasında şehit düşenler, Bosna Hersek'in Mostar ve Karadağ'ın Podgorica şehirlerinde unutulmadı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Mostar'daki tarihi Karagöz Bey Camisi'nde darbe girişimi sırasında şehit edilenler için Kur'an-ı Kerim okundu. Karadağ'ın başkenti Podgorica'daki Mehmet Fatih Medresesi de 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde Türk bayrağı ile ışıklandırıldı.

GIYABİ CENAZE NAMAZI
İsviçre, Brüksel, Almanya, ABD ve Sırbistan'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler gerçekleştirildi. İsviçre'de, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 250 kişi anısına 250 hatim okundu.

new york 15 temmuz

LİMUZUN KONVOYU
ABD'de de Türkiye'nin Chicago Başkonsolosluğu'nda etkinlik düzenlendi. Chicago Başkonsolosu Umut Acar, 15 Temmuz'u "Türkiye'nin 11 Eylül'ü" olarak nitelendirdi. Etkinliğe Türk bayraklarıyla süsledikleri limuzin araçlarıyla gelen Türk şoförler, kent merkezinde tur attı. Chicago'nun simgelerinden ünlü Michigan Caddesi'nden de geçen konvoy çevredekilerin ilgisiyle karşılaştı.

sırbistanda şehitlere dua

SABAHA KADAR NÖBET
Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesindeki Novi Pazar'da düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında AA foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflar sergilendi. Fransa'nın doğusunda bulunan Molsheim kentinde yaşayan Türkler, darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybeden şehitler için akşam namazından, sabah namazına kadar nöbet tuttu.

sudan

ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Gürcistan, Kenya, Tanzanya, Sudan, Senegal ve Nijer'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler gerçekleştirildi. Kolombiya'nın başkenti Bogota'da anma programı düzenlendi. Makedonya'nın başkenti 'te, farklı şehirlerden çok sayıda Makedonyalının katılımıyla 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla demokrasi nöbeti tutuldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü kapsamında düzenlenen programda, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği önünde toplanan Makedonyalılar ve Türk vatandaşları, ellerinde Türk bayrakları ile şarkılar söyledi.

Etiketler: , ,
  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 09:11

kalan karakter 1000

AHMET AHMET

HAÇLILARIN YÜZÜNE TÜKÜRELİM REİS ALLAH'IN İZNİYLE

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:22
Mehdi Mehdi

Maşallah Gurbetçilerimize.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:09
t.c t.c

ey haçlılar bu millet isterse ABD yi de, AB yi de YOK EDER. bundan sonra sizler korkun

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 17.07.2017 09:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.