;

'nin tokadı 'yı ikiye böldü

'nin Alman milletvekillerinin 'daki askeri üsse ziyaret izni vermemesi Alman siyasetinde kaos etkisine sebep oldu.

Türkiyenin tokadı Almanyayı ikiye böldü

Koalisyon hükümetinin ortağı Sosyal Demokratlar ve muhalefet partileri, ziyaret izni olmaksızın inin 'de kalmasının söz konusu olamayacağını dile getirirken, Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) yeni bir ziyaret için randevu verilmesini talep etti, ancak askerlerin 'dan çekilmesinin "tehlikeli" olacağı uyarısında bulundu.

"ZİYARET YOKSA KONYA DA YOK"
"Ziyaret izni olmadan Alman askerleri Konya'da kalamaz" diyen Sosyal Demokrat Parti Federal Meclis Grup Başkanı Thomas Oppermann, bunun esnetilemeyecek bir standart olduğunu söyledi. Sol Parti Federal Milletvekili Sevim Dağdelen ise "Ziyaret yoksa, Konya da yok" dedi.

"ASKERLERİ ÇEKMEK DAR GÖRÜŞLÜLÜK"
Hristiyan Birlik partilerinin dış politika sözcüsü Jürgen Hardt ve savunma politikaları sözcüsü Henning Otte, "Alman askerlerinin Konya'dan çekilmesi"nin "dar görüşlü ve tehlikeli" bir adım olacağını vurguladı ve Alman askerlerinin Konya'da ikili bir misyon değil, DAEŞ ile mücadele kapsamında yürütülen bir misyonu olduğuna dikkat çektiler.

"KONYA, İNCİRLİK ÜSSÜ'NDEN FARKLI"
​Hardt ve Otte, Konya'daki durumun, Alman askerlerinin çekilmeye başladığı İncirlik Üssü'nden farklı olduğunu belirtti.

  • 16 Temmuz 2017, Pazar 19:17

kalan karakter 1000

Bman Bman

Deutschland unterstützt den Terrorismus. Wir wollen keine deutschen Soldaten. Almanya terörü destekliyor. Biz Alman askerlerini istemiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.07.2017 14:51
Atik Atik

Almanyada , türkiye askeri üssü diye bir kelime duyan n varmi acaba ? Neden , türkiyede yabanci üstleri var acaba ? Ha, türkiye bir nato ülkesi kabul. Türkiye onca seneler terörle mücadele ediyor , peki nerde bu sözde nato. Nerde bu üstlerdeki yabanci askerler. Bunlarin görevleri ne . Görevleri, karsi tarafa bilgi aktarmak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.07.2017 14:34
AHMET. AHMET.

ÜLKEMİZİ DAHA FAZLA PİSLETMEDEN DEFOLUN GİDİN KEFERELER SİZİİİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 17.07.2017 11:36
Timbuktu Timbuktu

Almanya`ya tarihte hic bir zaman güven olmadi - bugün de Terörü Türklere karsi kullanan Almanya`ya güvenmek aptallik olur, cünkü Hile ve Fitne pesinde. Gülen-Sarlataninin köpeklerini korumasi dogaldir, cünkü Almanya 15. Temmuz gecesi Incirlik`ten darbeye katildi. Almanlar Incirlik ve Konya`dan DEHAL ülke disina atilmalidirlar. Almanya`daki Türkler de Almanya`yi terketmeye baslamalidirlar!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:31
kg kg

yıllardır bizi ezmeye çalıştınız bizim gurbetçimizin alın teriyle yükseldiniz sonra bize namkörlük yapın artık Kolay Türkiye yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.