;

KK'nın rotası kaosa döndü

MİT kumpasında casusluktan hüküm giyen Berberoğlu için İstanbul'a yürüyen Kılıçdaroğlu'nun rotası 'kaos'a döndü. CHP lideri, Hasan Cemal'in teklifini kabul ederse, yürüyüş Edirne'de yatan 'a kadar uzanacak.

KKnın rotası kaosa döndü

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne katılan Kandil'in sözcüsü Hasan Cemal, yürüyüşün Demirtaş için Edirne'ye uzatılabileceğini yazdı.

MİT TIR'ları ihaneti davasında hakkında 25 yıl hapis cezası verilen ve tutuklanan için Ankara'dan Maltepe'ye yürüyen CHP Genel Başkanı 'nun güzergahı HDP'ye uzanıyor. Kılıçdaroğlu'nun sözde 'adalet' aramak için başlattığı yürüyüşe FETÖ ve PKK yandaşları da destek olmuştu. Plana göre yürüyüşü fırsata çevirip Türkiye'de kaos yaratmak isteyen HDP, Kılıçdaroğlu'nun rotasını Kocaeli F Tipi Cezaevi'nde yatan Figen Yüksekdağ ile Edirne F Tipi Cezaevi'nde yatan 'a çevirecek.

KULAKTAN KULAĞA YAYILIYOR
Bu ittifak için aracı olma görevini ise Kandil'in gazetecisi Hasan Cemal üstlendi. Geçtiğimiz gün Kılıçdaroğlu'na yürüyüşte eşlik eden Cemal yeni planı köşesine taşıdı. "Yürüyoruz! Biri kulağıma eğiliyor: "Maltepe'den Edirne'ye, yani Demirtaş'a uzansa bu yürüyüş, ne şahane olur." Bir başkası ekliyor: "Kocaeli de olur. Orada da Yüksekdağ... Biz bunları konuşurken CHP milletvekili Ceyhun İrgil, rotanın Edirne'ye uzatılması konusunda şu tepkiyi veriyor: "Çağrıyı doğru buluyorum. Fakat bunu talep edenlerin de burada olması gerekir."

HDP DÜNDEN HAZIR
Bir başka yerinde bakış açısı da HDP'den geliyor, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar şu mesajı gönderiyor CHP'ye: "Faşizme direnen onurlu insanlara yürekten selam gönderiyoruz. HDP olarak birlikte yürümek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız."

YENİ BİR GEZİ KALKIŞMASI
Güvenlik birimleri böyle bir durumda PKK yandaşlarının yürüyüşü büyük provokasyona çevireceğini belirtiyor. PKK yandaşlarının yürümesiyle her güzergahta ayrı bir provokasyon yapacak kaos ittifakı yeni Gezi benzeri kalkışmaları körüklemenin hayalini kuruyor.

BERBEROĞLU'NUN TUTUKLULUĞUNA İTİRAZA RET
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, durdurulan MİT TIR'larının görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Heyetin, gerekçe olarak sanığa verilen hapis cezasının süresini gösterdiği öğrenildi.

ŞİMDİ GERÇEK MUHALEFET OLDUN VAZGEÇME
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü Alman basınında da kendine yer buldu. Ülkede yayın yapan Frankfurter Rundschau gazetesinin haberinde, "Kılıçdaroğlu gerçek ve görünen muhalefetin sinyalini verdi. Türkiye'de bunun için çok uzun süre beklendi. Geç harekete geçti ama hiç harekete geçmemesinden iyidir. Hatta tarihi bir dönüm noktası bile olabilir" ifadelerine yer verildi. Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünden vazgeçmemesini yazan gazete, bu duyarlılığın HDP'li vekillerin tutuklanmasında gösterilmediğini de belirtti.

Kaynak: Akşam

  • 20 Haziran 2017, Salı 09:38

kalan karakter 1000

babahanlar babahanlar

CHP =1921 de dingiliz ajanlarının kurduğu, İŞİ….islamla ve müslümanlarla savaşmak olan fesat yuvası,kalleşlik merkezidir,..BAŞKA HİÇ BİR AMAÇLARI YOKTUR…..CHP=KALLEŞLİK,FESATLIK,HAİNLİK ve AJANLIKTIR….kemik kadronun hepsi ajandır…..ve ASLA görünmezler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.06.2017 03:52
memo memo

yatip kalkip dua etsinlerki reis milleti meydanlara cagirmadi yoksa ne cabulcu kalirdi nede solcu

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.06.2017 18:54
nesli nesli

çok sevdiği demirtaşın yanına tıkma vakti geldi bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.06.2017 18:50
hasan diktaş hasan diktaş

bu milletin CHP NİN yürüyüşüne ihtiyacı yok her konuda bılınclı saglam fıkırlerıne projelerıne ihtiyacı var.......fakat nerde....................tam takır kırmızı bakır..................

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 20.06.2017 17:40
azez azez

khk ile hepsi müebbet alacak aha şuraya yazıyorum.devlete tehdit gibi böyle saçamalık olmaz ıyıce şımardılar.bunlardan değil siyasetçi yazık köyde bakkal olmaz bakkal....

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 20.06.2017 17:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.