;

'den açıklaması

Konseyi, terörle mücadele bağlamında aldığı kararlarda ile iş birliğinin devam ettirilmesinin önemine dikkati çekti.

ABden Türkiye açıklaması

() Konseyi, terörle mücadele bağlamında ile iş birliğinin önemini vurguladı.

'da toplanan AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısının sonuç bildirisinde terörle mücadele bağlamında atılması gereken önemli adımlar belirlendi ve kabul edildi.

AB Konseyi, "terörün her türlüsünü, kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı ayırımı gözetmeden" kınadığını, terörizmin, uluslararası barış ve güvenlik için en önemli tehditlerden biri olduğunu kaydetti.

AB'nin terörle mücadele bağlamında iş birliğine ağırlık vermesi gerektiği, bu çerçevede özellikle Türkiye ile siyasi diyaloğu geliştirmesinin önem taşıdığı kaydedildi. AB'nin Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkanlar'da terörle mücadeleye ilişkin projelere destek vermesi ve maddi kaynak sağlaması kararlaştırıldı.

Diğer yandan AB'nin NATO, önemli müttefikler olan ABD, Avustralya, Kanada ile DEAŞ'a karşı uluslararası koalisyonla iş birliğini geliştirmesine karar verildi.

AB'nin aşırıcılık, radikalleşme, yabancı terörist savaşçılar, uçuş güvenliği, terör finansmanlığı, organize suç ve silah kaçakçılığı gibi önemli alanlarda mücadele gücünü kuvvetlendirmesi gerektiği ifade edildi.

AB Konseyi en son terörle mücadele bağlamında sonuç bildirisini Paris'te 2015 ocak ayında gerçekleşen Charlie Hebdo terör saldırısı sonrasında yayımlamıştı.

  • 19 Haziran 2017, Pazartesi 17:06

kalan karakter 1000

enar enar

Ülkelerindeki terör olayları artınca akıllanır gibi oldular. Ama fazla ümitlenmek mümkün değil. Kaynatılan katranın şeker olmayacağı gibi bu ırkçı faşistler de hep aynı kalacaklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.06.2017 23:15
zaza zaza

Türkiye kesinlikle Avrupa'ya güvenmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.06.2017 22:53
selma selma

bunlar masada adama benzemeye calismiislar. heppiniz teroristleri besliyor koruyor finas buluyor buyutuyor ulkeriniz doldu teroristlerle, hangi tiyotrayi oynuyorsunuz? kafaniizi kommussuniz kuma ama cok belli gorunuyorsunuz terorist babalari

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 19.06.2017 21:41
hasan diktaş hasan diktaş

TÜRKİYEYİ ANLAYACAKSINIZ HAKLI OLDUGUNU.......SOLUN ARTIKLARININ NE OLDUGUNU ÖĞRENECEKSINIZ...........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 19.06.2017 18:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.