;

Başkomutana mesajın sırrı ortaya çıktı! İşte Kato gerçeği

Şehit Tümgeneral Aydın ve ekibinin Kato’da destan yazıp ortaya çıkardığı cephaneliğin aynı zamanda PKK’nın Türkiye geneline bomba dağıtım merkezi olduğu ortaya çıktı.

Başkomutana mesajın sırrı ortaya çıktı! İşte Kato gerçeği

Terör örgütü PKK'nın Kato'da kökünü kazıyan Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral şehit olmadan önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşmüştü. Kato'nun zirvesinde Başkomutana tekmil veren şehit Tümgeneral Aydın, görüşmede "Buranın temizlenmesi Ankara ve İstanbul'da terörün belinin kırılmasında da etki yapacaktır" demişti.

BÜYÜKŞEHİRLERE SALDIRI
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın komutasında İncebel Dağları-Kato bölgesinde 19 Nisan 2017'de büyük bir operasyon başlamıştı. Operasyonda PKK'nın 'ulaşılamaz' denilen mağaralarda sakladığı en büyük cephaneliği bulundu. 82 mağarada ele geçirilen silahların 2 bin 200 katırın taşıyabileceği kapasitede olduğu kaydedildi. PKK'nın mühimmat deposu mağaralarda aynı zamanda başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere büyük kentlerde planladığı sansasyonel bombalı saldırılarda kullanılmak üzere saklandığı belirlendi. Sınır dışından gelen patlayıcıların Türkiye geneline yıllardır bu depodan sevkiyatının yapıldığı ortaya çıktı.

Kaynak: Akşam

  • 03 Haziran 2017, Cumartesi 11:02

kalan karakter 1000

VATANDAŞ VATANDAŞ

ÜÇ BEŞ GÜN ÖNCE KATO DAĞINDAKİ OPERASYON HABERLERİ GAZETELERDE ÇIKTIKTAN SONRA BU OLAY GERÇEKLEŞTİ. BU DEMEK OLUYOR Kİ TERÖRİSTLER BU GAZETELERİ TAKİP EDİP ASKERİMİZE POLİSİMİZE NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN KAZA SÜSÜ VERİLMİŞ KATLİAMLAR YAPIYORLAR. ON ÜÇ BİLİM İNSANI ASELSAN MÜHENDİSLERİ KATO DAĞINDA OPERASYON YAPAN FETÖYE KARŞI DURAN DARBEYİ ENGELLEYEN KAHRAMANLARIMIZ HEDEF SEÇİLDİ. EŞREF BİTLİSİ DE UÇAK KAZASINDA KAYBETTİK. MUHSİN YAZICIOĞLUNU DA HELİKOPTER KAZASIYLA KAYBETTİK. UÇAK KAZASI YA HELİKOPTER KAZASI.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.06.2017 02:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.