Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.06.2017 12:26

57 ülkenin ulaştırma bakanına anlatıldı

İstanbul Yeni Havalimanı, Almanya'da düzenlenen ve ulaştırma sektörünü bir araya getiren Uluslararası Ulaştırma Forumunda (ITF) 57 ülkenin ulaştırma bakanının katıldığı oturumda anlatıldı.

Üçüncü havalimanı 57 ülkenin ulaştırma bakanına anlatıldı

İstanbul Yeni Havalimanı, Almanya'da düzenlenen ve ulaştırma sektörünü bir araya getiren Uluslararası Ulaştırma Forumunda (ITF) 57 ülkenin ulaştırma bakanının katıldığı oturumda anlatıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katıldığı forumda, İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu "Mega Proje Ulaşımlarının Yönetimi" ve "Uluslararası Ulaşım Bağlantılarının Yönetimi" başlıklı oturumlarda havalimanına ilişkin bilgiler verdi.

Akçayoğlu, Türkiye'de ulaştırma ve havacılık sektöründe son 15 yılda çok önemli gelişmeler yaşadığına dikkati çekerek, çok sayıda önemli projenin hayata geçtiğini, özellikle havacılık sektöründe önemli yatırımların uygulamaya sokulduğunu anlattı.

İstanbul Yeni Havalimanının ulaşım sektörünün dünyadaki payını büyüteceğini öngördüklerini paylaşan Akçayoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gelecek yıl ilk fazı açıldığında 90 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanımız, 100 bin kişiye iş imkanı sunacak. 2025'e gelindiğinde, havalimanında doğrudan ve dolaylı istihdam edilecek kişi sayısı 225 bine ulaşacak ve havalimanımız ülke gayrisafi mili hasılasına yüzde 4,9 oranında katkı getirecek. Havalimanı, yap-işlet-devret projesi. Bu sayede siyasi istikrarla birlikte çok önemli projeler zamanında ve etkin bir şekilde tamamlanıyor."

BAKANLARDAN ORTAK ÇAĞRI
Öte yandan, üye ülkelerin bakanlık düzeyinde katılım gösterdiği forumda, Paris İklim Anlaşması ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde belirlenen kuralların dikkate alınması gerekliliğini de içeren bir ortak açıklama yapıldı.

Ortak deklarasyona göre bakanlar, inovatif mobil çözümlerini daha da geliştirmek için, hali hazırda bulunan hukuki mevzuat ve mali çatının düzenlenmesi gerektiğinde fikir birliğine vardı ve inovasyonu hızlandırıcı ve ihtiyaçlara yanıt veren bir regülasyon çağrısında bulundu.

Ortak deklarasyona imza atan bakanlar, aynı zamanda etkili ve güvenli ulaşım sağlayan, çevresel performansı geliştiren yüksek kaliteli ulaşım altyapı projelerine de dikkati çekti.

kalan karakter 1000

AHMET AHMET

EYYY FETOŞŞ GÖR BUNLARI NAMUSUYLA DEVLET NASIL YÖNETİLİYOR ÖĞREN BİRAZ, DOLANDIRICILIK VE KANLI İŞLERE BİRAZ ARA VER İNSANLIK ÖĞREN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN EYY GİDİ TERÖRİST BAŞI SENİ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 02.06.2017 14:40
SEZGİN SEZGİN

GÖZÜ OLANIN GÖZÜ ÇIKSIN ''İNŞALLAH''

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 02.06.2017 13:55
efe efe

İŞTE TÜRKİYEM.İŞTE PROJE.İŞTE REİS.ALLAH RAZI OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 02.06.2017 13:50
taka41 taka41

AB bakanlari iyi not almislardir.....cünkü bu projeye göre 2018 den sonra zararlarini hesaplamak zorundalar ve kendilerine göre zarari azaltici önlem almak durumundalar...bu yogun ilginin tek sebebi budur...sonucu degistiremyeceklerine göre...kendilerini duruma Uygun hale getireceklerdir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 02.06.2017 13:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.