Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.05.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.05.2017 21:40
ABONE OL

Manisa'da korkutan deprem

Merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi...

Ege'de korkutan deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 18.53'te merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin 28,85 kilometre derinlikte gerçekleştiği açıklandı.

'CAN KAYBI YA DA YARALI YOK'
Manisa AFAD Müdürü Bekir Şen, saat 18.53'te merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki sarsıntının kent genelinde hissedildiğini, deprem sonrası tüm ekiplerin merkez ve ilçelerde çalışmalara başladığını belirtti.

Gelen ilk bilgilere göre can kaybı ya da yaralının bulunmadığını ifade eden Şen, "Merkez üssüne en yakın yerleşim birimlerinden Gölmarmara'nın Tiyenli Mahallesi'nde kerpiç evlerde hasar oluştuğu yönünde bilgi var. Ekiplerimiz bu bölgeye hareket etti. Sağlıklı bilgilere kısa zamanda ulaşabileceğimizi düşünüyoruz." dedi.

Manisa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da "Saat 19.20 itibarıyla Gölmarmara Tiyenli Mahallesi'nde 3 kerpiç evde orta hasar olduğu tespit edilmiştir. Gelişmeler oldukça bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadesi yer aldı.

'30 KERPİÇ EVDE HASAR VAR'
Gölmarmara Kaymakamı Zeyit Şener, merkez üssü Saruhanlı ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası 30 kerpiç evde hasar oluştuğunu açıkladı.

Şener, saat 18.53'te merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremin Gölmarmara ilçesinin Tiyenli Mahallesi'nde kerpiç evlerde hasara neden olduğunu belirtti.

Kerpiç evlerin yapısı gereği sarsıntılara dayanıklı olmadığını söyleyen Şener, "Toplam 30 kerpiç evde hasar var." dedi.

Evlerden 15'inin deprem öncesi kullanılmadığı bilgisini veren Şener, diğer 15 konutta yaşayanların da çoğunlukla yaşlı ve yalnız vatandaşlar olduğunu ifade etti.

Evlerinde hasar oluşanlara çadır vereceklerini belirten Kaymakam Şener, "İnsanlar korktukları için evlerine giremiyorlar. Herhangi bir yaralımız yok." diye konuştu.